Барака Окоджи води Джордж Мейсън пред ДаРон Холмс II и номер 16 Дейтън, 71-67
AP News | 2024-02-22 | 04:40:19

ФЕЪРФАКС, Вирджиния (AP) — Барака Окоджи отбеляза всичките си най-високи 19 точки в кариерата през второто полувреме, а Джордж Мейсън надмина номер 16 Дейтън със 71-67 в сряда вечерта за първата домакинска победа над класиран противник в историята на програмата.

Кейшон Хол добави 17 точки за Пейтриътс (18-8, 7-6 Атлантик 10), които изоставаха с 40-29 в началото на второто полувреме, преди физическата им защита да доведе до серия от 24-2, която накара треньорът Тони Скин да помоли буйната домакинска публика да стане още по-шумна.

Джордж Мейсън спечели третата си победа прави и се подобри до 13-2 у дома този сезон и тази победа завърши с студентската част на Патриотите, която се изсипа на корта, за да празнува.

ДаРон Холмс II вкара 26 точки за Дейтън (21-5, 11-3), но флайърс се затрудняваха на моменти да прехвърлят топката на своя кандидат за национален играч на годината, висок 6 фута 10. Джордж Мейсън форсира четири нарушения на часовника за удар, превърна 10 проиграни топки на Дейтън в 16 точки и стреля 70,6% от полето след полувремето, като задържа Дейтън на 35,7% през второто полувреме.

Флайърс изостанаха с една половина игра зад първото място Лойола Чикаго в класирането A-10.

Дейтън последва голямата серия на Джордж Мейсън със собствен изблик от 11-0, за да изравни мача при общо 53, а Джейвон Бенет превърна отнета топка в тройка, която даде на Дейтън последната преднина, 56-55 с 5 Остават :56.

Okojie отговори с напускания при последователни притежания, за да върне Джордж Мейсън напред с три, а Патриотите се задържаха оттам. Холмс имаше шанс да изравни резултата 34 секунди преди края, но ударът му от крошето не успя. Окоджи направи две наказателни удара 14 секунди до края.

Роналд Полит III добави 13 точки, а Амари Кели вкара 12 при стрелба 5 от 5 за Пейтриътс. Флайърс направиха 11 тройки, но Холмс беше единственият им двуцифрен голмайстор.

Дейтън: Треньорът на седмокласника Антъни Грант има най-добрия си отбор, откакто воденият от Оби Топин Флайърс постигна 29-2 и завърши на трето място в анкетата на AP през спряната от пандемията 2019-20 г. сезон.

Джордж Мейсън: Скин, треньорът за първа година, който беше вторият водещ голмайстор за отбора на Джордж Мейсън от Финалната четворка през 2006 г., победи класиран противник за първи път в кариерата си. Патриотите бяха домакини на враг от ранг за първи път оттогава насам-No. 4 Дейтън спечели с 62-55 на 25 февруари 2020 г.

Дейтън: домакин на Дейвидсън във вторник вечер.

Джордж Мейсън: В Loyola Chicago в събота.