Бърнли победи Шефилд Юнайтед, за да увеличи шансовете си за оцеляване. Лутън потопен от Брентфорд
AP News | 2024-04-20 | 18:32:33

Надеждите на Бърнли за оцеляване в английската Висша лига бяха подсилени от победата над последния Шефилд Юнайтед с 4-1 в събота.

Екипът на Винсент Компани обединява оферта в края на сезона, за да избегне отпадането само с една загуба от седем в лигата. Бърнли е на три точки на безопасност.

Победата на Брамал Лейн тласна Шефилд Юнайтед по-близо до изпадане, на 10 точки от безопасността пет мача преди края.

Голове на Джейкъб Бруун Ларсен и Лоренц Асиньон през първото полувреме доведоха Бърнли в класацията контрола до почивката. Густаво Хамер даде за кратко надежда на домакинските фенове за обратна борба, преди Лайл Фостър и Йохан Берг Гудмундсон да подпечатат петата победа на Бърнли за кампанията.

Добрият ден за Бърнли беше още по-добър, тъй като съперникът за изпадане Лутън беше победен у дома от Брентфорд с 5-1.

Лутън, който е на 18-о място, имаше шанса да излезе от долната тройка с победа, но е само на две точки пред Бърнли на 19-о място.

Йоан Виса отбеляза два удара за Брентфорд , който се отдалечи с 10 точки от зоната на падане.