Барселона изпревари последното място Алмерия, за да прекрати поредицата без победа и да си върне 3-то място в испанската лига
AP News | 2023-12-20 | 22:16:19

МАДРИД (AP) — Барселона спечели трудна победа с 3-2 над последното място Алмерия, за да сложи край на три мача без победа серия и си върна третото място в испанската лига в сряда.

Серхи Роберто вкара два пъти и Рафиня веднъж за Барселона, която се придвижи с три точки пред четвъртия Атлетико Мадрид. Каталунският клуб изостава с четири точки от Реал Мадрид и с шест точки от лидера Жирона. Мадрид гостува на Алавес в четвъртък, докато Жирона е на Реал Бетис.

Алмерия е единственият отбор, който все още не е печелил мач от испанското първенство този сезон. Саудитският клуб не е печелил в 21 поредни мача в лигата, връщайки се към миналия сезон.

Барселона отново се затрудни, като се нуждаеше от победа в 83-та минута от Роберто, за да си осигури домакинската победа, след като на два пъти изпусна преднина.

Рафиня откри резултата в 33-ата, а Лео Баптистао изравни в 41-вата. През второто полувреме Роберто отново изведе домакините напред в 60-ата, преди Едгар Гонсалес да изравни мача в 71-ата, след като вратарят на Барселона Иняки Пеня се сблъска със защитника Роналд Араухо, докато се бореше за топка в наказателното поле.

Барселона излизаше след равенство 1-1 срещу Валенсия и загуба с 4-2 от Жирона у дома. Освен това загуби с 3-2 от Антверпен, за да затвори кампанията си в груповата фаза на Шампионската лига, въпреки че се класира за елиминации за първи път след две последователни ранни елиминации.

Барселона спечели всички осемте си домакински мача срещу Алмерия в първенството, но загуби последния си мач срещу клуба от южната част на Испания през февруари. Барселона беше непобеден в предишните си 13 мача срещу Алмерия.

Алмерия завърши наравно в два от последните си три мача в лигата — 0-0 срещу Реал Бетис и 0-0 в Майорка. Той остана на последното място с пет точки - девет точки от безопасност.

Единствената победа на Алмерия в 20 мача този сезон беше срещу третодивизионния клуб Тавалера в първия кръг на Купата на Краля. В крайна сметка беше елиминиран от четвъртодивизионния отбор Барбастро във втория кръг.

Барселона игра с изчерпан състав, включващ отсъствията на наказания Френки де Йонг и контузения Педри. Роберто започна като дефанзивен полузащитник.

По-късно в сряда, петият Атлетик Билбао е домакин на деветия Лас Палмас, докато Селта Виго гостува на Виляреал в мач между клубове, които се борят срещу изпадане.