Барселона запечатва доходоносното 2-ро място в Испания, Сорлот отбеляза 4 като Виляреал завърши наравно с Реал Мадрид
AP News | 2024-05-19 | 23:00:50

МАДРИД (AP) — Барселона победи Райо Валекано с 3-0, за да си осигури доходоносното второ място в испанската лига в неделя, докато шампион Реал Мадрид завърши наравно 4-4 във Виляреал, като норвежкият нападател Александър Сорлот вкара и четирите гола за домакините.

Няма да има какво да се бори във финалния кръг следващия уикенд, тъй като Кадис стана последният отбор да изпадне, след като завърши наравно 0-0 у дома срещу Лас Палмас. Реал Сосиедад си осигури последното място в Лига Европа с победа с 2-0 над Реал Бетис, който остана с място в Лига на конференциите Европа.

Педри вкара два пъти и Роберт Левандовски веднъж за Барселона, която запази изоставане от четири точки от каталунския съперник Жирона кръг преди края. Жирона спечели с 3-1 Валенсия за първото си трето място в испанската лига. Вече беше спечелил предварително място в Шампионската лига.

Атлетико Мадрид ще завърши четвърти след загуба с 4-1 от Осасуна, която е в средата на таблицата, на своя стадион Метрополитано.

БАРСЕЛОНА ВТОРА

Левандовски отбеляза в третата минута, а Педри добави голове в 72-ри и 75-и, когато Барселона спечели за четвърти път в пет мача, за да подпечата второ място и място в доходоносната Суперкупа на Испания в Саудитска Арабия.

Финалистите от Мадрид и Купата на краля Майорка и Атлетик Билбао също ще играят в Суперкупата през следващия сезон.

Победата дойде ден, след като Шави отрече редица съобщения в испански медии, че ръководството на Барселона е обмисля уволнението на треньора заради думите, че лошите финанси на клуба ще му попречат да се състезава с Мадрид.

„Ситуацията не се е променила“, каза Шави. „Представям си, че ще говоря с президента утре или вдругиден. Нуждаехме се от победата, за да си осигурим второ място и го направихме.”

Някои фенове скандираха в подкрепа на Шави и срещу Лапорта по време на мача в неделя.

Райо е на 16-то място.

SORLOTH ПРОЦВЕТЕЕ

Sorloth отбеляза веднъж през първото полувреме и три пъти през второто, за да осигури равенство на осмия Виляреал срещу Мадрид, който отбеляза всичките си голове преди полувремето.

Арда Гюлер отбеляза два гола, а Хоселу и Лукас Васкес добавиха по един гол за Мадрид, който игра с предимно резервен състав, докато продължава подготовката си за финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни в Лондон.

Мадрид спечели своята 36-та титла в лигата преди три кръга.

КАДИЗ ПОНИЖИ

Кадис се нуждаеше от победа срещу Лас Палмас, за да избегне завръщането си във втора дивизия за първи път от сезон 2019-20.

Кадиз, който постигна две поредни победи, имаше гол, който беше отменен от преглед на видеото поради засада през първото полувреме и видя защитника Виктор Чуст да бъде изгонен с директен червен картон в 74-ата.

p>Cadiz прекара 14 поредни сезона в по-ниските дивизии – включително седем години в третата дивизия – преди да стигне до висшата лига през 2020-21.

Алмерия и Гранада вече бяха изпаднали преди мачовете в неделя.

СОСИЕДАД ШЕСТИ

Сосиедад подпечата финалното място в Лига Европа с победата срещу Бетис на Мануел Пелегрини.

Браис Мендес и Микел Мерино вкараха голове през първото полувреме за Сосиедад, който спечели три от последните си четири мача.

Другото място в Лига Европа беше осигурено от Атлетик Билбао, който победи 13-и - място Севиля 2-0.

При други резултати Майорка на 17-о място завърши наравно 2-2 срещу последния Алмерия, а Селта Виго спечели с 2-1 предпоследния Гранада.