Бастони вкарва късно, докато Емполи продължава да се подобрява под ръководството на Никола с победа с 3-2 срещу Сасуоло
AP News | 2024-02-24 | 18:24:35

МИЛАН (AP) — Резервата Симоне Бастони отбеляза дълбоко в добавеното време, за да помогне на Емполи да спечели с 3-2 победата срещу Сасуоло в събота в Борба за изпадане в Серия А и продължава положителното си представяне под ръководството на Давиде Никола.

Бастони бе въведен в игра след оставащи 10 минути и вкара рядък — и важен — гол в четвъртата минута на добавеното време.

Емполи беше едно място над последното място, когато Никола смени Аурелио Андреацоли като треньор миналия месец, но оттогава не е загубил мач, като спечели три от шестте си мача, за да се изкачи до 13-то място, пет точки над зоната на изпадащите.

Никола има репутация на специалист по бягство, тъй като помогна на Кротоне и Салернитана да избегнат изпадане през последните сезони.

Сасуоло, за разлика от тях, е в свободно падане и вече загуби пет от последните си шест мача, за да се изравни по точки с 18-ата Хелас Верона.

Мачът беше между страни, които вървяха в противоположна посока и Емполи поведе в 11-ата минута, когато Себастиано Луперто засече с глава пряк свободен удар на Ръзван Марин.

Луперто удари с глава основата на левия стълб докато го правеше и капитанът на Емполи получи лечение, докато лежеше на земята, но успя да продължи.

Емполи смяташе, че е удвоил преднината си в 23-та. Центриране на Матео Канчелиери мина покрай всички и излезе от левия стълб. Защитникът на Сасуоло Маркус Педерсен стреля с глава отбитата топка от линията, но тя стигна право до Юсеф Малех, който се обърна и стреля, но беше отсъдено, тъй като той контролираше топката с помощта на ръката си.

Сасуоло беше върнат в мача девет минути след второто полувреме, когато получи дузпа след преглед на видео за нарушение срещу Руан от Ардиан Исмайли.

Андреа Пинамонти беше пропуснал дузпа срещу Аталанта миналата седмица, но този път не сгреши от мястото.

Емполи възстанови преднината си със собствена дузпа 10 минути по-късно, като М'Байе Нианг спечели и реализира удара от точката след своя удар бе обработен от капитана на Сасуоло Джан Марко Ферари.

Ферари се откупи 13 минути преди края, когато засече с глава пряк свободен удар на Недим Байрами в долния ляв ъгъл.

Въпреки това Бастони отбеляза първия си гол. цел за почти две години да грабне жизненоважна победа за Емполи.

Последният отбор Салернитана игра с Монца по-късно в събота, а Дженоа беше домакин на Удинезе.