Батл, Окпара води Охайо Стейт до победа с 67-60 над UCLA в откриването на двоен мач в Атланта
AP News | 2023-12-16 | 01:08:48

АТЛАНТА (AP) — Джеймисън Батъл отбеляза 14 точки, включително огромна тройка в последната минута, а Феликс Окпара направи два ключови коша в продължението, за да изведе Охайо Стейт до победа с 67-60 над UCLA в събота.

Роди Гейл-младши поведе Buckeyes (9-2) с 19 точки в началото на CBS Sports Classic, двубой, игран в State Farm Arena в Атланта. Номер 9 Северна Каролина се изправи срещу номер 14 Кентъки във втората игра.

UCLA (5-4) загуби втора поредна и четвърта в шест игри. Бруинс, които стреляха 38% от игра и направиха само 1 от 9 от 3 точки, бяха изравнени от Себастиан Мак с 14 точки.

Окпара с височина 6 фута и 11 пое контрола отвътре, забивайки подаване от Брус Торнтън в горната част на ключа с оставащи 2:47, за да даде преднина на Бъкейс с 57-51.

След като Дилън Андрюс вкара за UCLA, Окпара отново излезе голям, когато Гейл пропусна скок от основната линия. Големият мъж се насочи към отскочилото, дори когато беше фаулиран от Мак, възстановявайки преднината от шест точки на Охайо Стейт.

UCLA направи последен тласък на джъмпера на Мак, намалявайки разликата до 59-56, но Батъл вкара тройка с оставащи 46 секунди. Гейл събори пет наказателни удара, за да довърши Бруинс.

Охайо Стейт се възстанови от загуба в Пен Стейт миналата събота, като всички освен един титуляр отбелязаха двуцифрено число. Торнтън имаше 13 точки, а Окпара завърши с 10.

За UCLA Андрюс вкара 13 точки, а Адем Бона се включи с 12.

UCLA: Домакин е Кал Стейт Нортридж във вторник и Мериленд в петък, за да приключи своя график без конференции.

Щат Охайо: Завръща се у дома, за да се изправи срещу Ню Орлиънс в четвъртък в последният мач на Buckeyes преди деветдневна ваканционна почивка.