Бътлър, Адебайо помагат на Хийт да надживее Уизардс 110-102
AP News | 2024-02-03 | 05:08:18

ВАШИНГТОН (AP) — Джими Бътлър вкара 24 точки, Бам Адебайо добави 20 точки и 14 борби, а Маями Хийт използва силна трета четвърт за победа със 110-102 над Уошингтън Уизардс в петък вечер.

Бътлър вкара 7 от 10 от пода и отбеляза единствения си опит за 3 точки ден след шесткратния Мач на звездите — който пропусна 15 мача този сезон — беше изключен от тазгодишните резерви на Източната конференция.

Неговата ефективност беше необходима през нощта, когато Хийт изстреля 43,2% от пода и само 7 от 31 от диапазона за 3 точки.

Адебайо записа своя 25-и дабъл-дабъл за сезона ден, след като спечели резервни отличия в Мача на звездите, за да помогне на Маями да спечели втората си поредна победа след загуба от седем мача. Кевин Лав добави 13 точки и 10 борби само за 15 минути.

Кори Киспърт отбеляза рекордните за сезона 26 точки, докато Вашингтон падна до 2-3 под командването на временния треньор Браян Кийф, откакто той замени Уес Ънселд младши.

Джордан Пуул имаше 16 точки и 10 асистенции, а Даниел Гафърд добави 11 точки и 14 борби за Уизардс, които бяха превъзхождани с 16 в третата четвърт. Вашингтон беше надминат с 21 в същия период от Лос Анджелис Клипърс при загуба в сряда вечерта.

Маями поведе за първи път след наказателни удари на Тери Розиър III в началото на третия, след което пое контрола с 21- 6 бягане за край на периода.

Наказателни удари на Бътлър — произведени чрез хвърляне на топката към ръба, когато усети контакт от Кайл Кузма — дадоха преднина на Хийт завинаги.

Втората тройка на Лав над Кисперт увеличи преднината до осем, пазенето на Джейми Джакес младши го направи 10, а тройката на Тайлър Херо направи 87-74 моменти преди края на четвъртината.

Магьосниците направиха серия 18-4 в края на четвъртата игра, но не успяха да направят игра с едно притежание, когато Пул пропусна втория си от два свободни хвърляния след 31 секунди до края.

Напрежение: Домакин на LA Clippers в неделя вечер.

Уизардс: Домакин на Финикс в неделя вечер.