Бътлър го печели при зумера за Маями, като Хийт е на върха на Булс 118-116
AP News | 2023-12-17 | 05:56:18

МАЯМИ (AP) — Джими Бътлър удари крачка назад, след като времето изтече, за да донесе на Маями Хийт победа със 118-116 над Чикаго Булс в събота вечер.

Бътлър имаше 28 точки, за да помогне на Маями да се раздели в домакинска серия от два мача с Чикаго. Кевин Лав добави 22, Хайме Джакес-младши имаше 18, Калеб Мартин 17 и Кайл Лоури 10.

ДеМар ДеРозън поведе Чикаго с 27 точки. Коби Уайт добави 22, Тори Крейг с 16, Патрик Уилямс с 15, а Никола Вучевич завърши с 12 точки и 11 борби.

Имаше четири промени в преднината и пет равенства през последната четвърт, като последното от тези равенства дойде, когато Лоури направи пауза с 31 секунди преди края.

Вучевич пропусна кроше при следващото притежание на Чикаго, Бътлър грабна отскочилата топка, а Хийт – който имаше два таймаута – не плати нито един и остави играта в негови ръце.

Никой друг не докосна топката отново.

Бътлър се изкачи от лявата страна на пода, след това отиде вдясно, насочи се към лентата и хладнокръвно удари крачка назад над Уайт, когато времето изтече.

Маями отново игра без Бам Адебайо (ханш) и Тайлър Херо (глезен). Те преминаха през тренировка няколко часа преди мача и вероятно ще се върнат през следващата седмица, вероятно още в понеделник.

Крейг бе изключен на полувремето поради контузия на десния крак и Булс отново бяха без Алекс Карузо — който влоши проблема с левия глезен, когато бе настъпен от съотборника си Никола Вуцевич в първите минути на победата на Чикаго в Маями в четвъртък вечер .

„Надяваме се, че няколко дни ще изяснят нещата“, каза треньорът на Булс Били Донован за Карузо. „Но не очакваме той да пропусне по-сериозно време.“

Отборите комбинираха 21 тройки през първото полувреме, седмото най-много в мач досега този сезон. Чикаго направи 11, Маями 10 — и Лав започна с 5 за 5. Неговата пета тройка покачи Хийт с 39-24 само 13 секунди във втората четвърт, преди Чикаго да надмине Маями с 33-19 през останалата част от този период и да влезе в полувремето падна само с 58-57.

Маями поведе с 91-80 навлизайки в четвъртата, преди Чикаго да се съвземе отново – но Бътлър имаше последната дума.

Булс: Във Филаделфия в понеделник вечерта.

Жега: Домакин на Минесота в понеделник вечер.