Бътлър и Розиър се завръщат силно в състава, Хийт победи Блейзърс със 106-96
AP News | 2024-02-28 | 07:48:47

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джими Бътлър имаше 22 точки и девет асистенции, Тери Розиър вкара 19 точки и Маями Хийт победи Портланд Трейл Блейзърс 106-96 във вторник вечер за петата си поредна победа.

Розие беше един от тримата играчи, които се завърнаха в състава на Маями, като игра в първия си мач, след като получи контузия в коляното на 11 февруари срещу Бостън. И Бътлър, и Никола Йович се завърнаха, след като изтърпяха наказание от един мач за ролята си в кавга на корта в Ню Орлиънс на 23 февруари.

Хийт също използваха своя 31-ви различен стартов състав на сезон, изравнявайки франчайз рекорд. Heat също имаше 31 комбинации през сезон 2014-15; имаха нужда от само 58 мача, за да достигнат тази марка този сезон.

Анферни Симонс вкара 26 точки за Блейзърс, които водеха с 15 точки. Джерами Грант записа 24 точки, седем борби и шест асистенции.

Диандре Айтън от Портланд не игра през второто полувреме, след като беше изключен поради изкълчване на дясната ръка. Айтън падна тежко след сблъсък с Кевин Лав през първата четвърт и продължи да играе, преди да бъде изтеглен на половината, завършвайки с 12 точки и 10 борби.

Хийт бързо намалиха преднината на Блейзърс от 10 точки на полувремето, като направиха серия от 8-0, за да го намалят до 56-54.

Хийт взеха първата си преднина при 73-71 с 4:07 до края на третата четвърт и водеха с 80-76 навлизайки в последния период.

Портланд изравни мача два пъти в началото на четвъртата четвърт, преди Хийт да увеличи преднината си до двуцифрено число.

Бътлър бавно върна Хийт през втората четвърт. Бътлър вкара пет бързи точки, за да намали преднината на Блейзърс до осем и след това асистира за кош, за да направи резултата 33-27.

Тайлър Херо пропусна втория си пореден мач заради контузия в коляното, докато Томас Брайънт продължава да сервира отстраняването му от три мача заради ролята му в инцидента в Ню Орлиънс.

Жега: В Денвър в четвъртък вечер.

Трейл Блейзърс: В Мемфис в петък вечер.