Бътлър изгонен, но не преди да помогне на Хийт да оглави Пеликанс 106-95
AP News | 2024-02-24 | 06:01:49

НЮ ОРЛЕАНС (AP) — Джими Бътлър имаше 23 точки и девет борби, преди да бъде изгонен след меле в четвъртата четвърт и Маями Хийт удържаха New Орлиънс Пеликанс 106-95 в петък вечер пред враждебна и емоционално натоварена публика.

Бам Адебайо вкара 24 точки за Маями, който се завърна от паузата си в мача на звездите, като победи прекъснатата серия от четири победи на Пеликанс в което също отбеляза седмата поредна победа на Хийт над Пеликанс.

Резервата на Маями Томас Брайънт, заедно с играчите на Пеликанс Хосе Алварадо и Наджи Маршал, също бяха изгонени след мелето на корта с 11:19 до края . Дори няколко фенове бяха изведени, един от тях след като хвърляше неща по играчите на Heat от един от първите няколко реда.

Сблъсъкът започна, когато центърът на Heat Kevin Love грабна Zion Williamson, за да предотврати полагане, след като Williamson открадна топката от Butler в задния корт. Уилямсън падна на корта след фаул на Лав.

Когато играта беше подновена, Пеликанс за кратко излязоха в предни позиции, когато 3 на новобранеца Джордан Хоукинс направи 91-89, но Хейуд Хайсмит бързо отговори с 3, което предизвика решителна серия от 11-0 на Маями.

Дънкан Робинсън вкара 17 точки, а Тайлър Херо вкара 15 за Хийт. Herro обаче изглежда нарани лявото си коляно с 1:40 до края и закуцука право към съблекалнята, след като му помогнаха да се изправи.

Сион Уилямсън имаше 23 точки, девет борби и седем асистенции за Ню Орлиънс, който игра втора поредна вечер без високата победа на Брандън Инграм (болест).

Хърб Джоунс отбеляза 19 точки, а Йонас Валанчунас имаше 12 точки и 10 борби за Пеликанс, които завършиха с 37,5% стрелба (39 от 104) — 7 от 32 (21,9%) от 3 точки.

Маями, за разлика от тях, стреля 44,8% (13 от 29) от дълбочина и 46,3% (38 от 82) като цяло. Ню Орлиънс превъзмогна Маями с 54-46 и победи Хийт с 58-46 в боя, но това не беше достатъчно, за да преодолее разликата в стрелбите в мача.

Бътлър вкара 17 точки през първото полувреме и даде на Маями преднина от цели 19, когато прехвърли куката за скок на Jaime Jaquez Jr., за да направи резултата 43-24. Когато Херо отбеляза втората си тройка в мача, Хийт поведе с 55-37 с по-малко от шест минути до края на полувремето.

Тогава Пеликанс внезапно блокираха защитата си и започнаха драматична серия от 21-3 за затваряне на второто тримесечие. Започна с наказателни удари на Уилямсън, последвани от връщането му.

Trey Murphy III, след като пропусна първите си седем изстрела, отбеляза 3, за да върне Pelicans до 57-47. Алварадо добави още един от дълбоко, последван от обратна лъжичка, която той завъртя от стъклото. Валанчунас завърши забележителния, зареждащ публиката скок с пауза, създадена от Уилямсън, за да изравни на 58 на полувремето.

Жега: в Сакраменто в понеделник вечер.

Пеликани: домакин на Чикаго в неделя вечер.