Бътлър отбеляза 23, Хийт използва балансирана атака, за да преодолее Меджик 121-95
AP News | 2024-02-07 | 05:02:03

МАЯМИ (AP) — Джими Бътлър вкара 23 точки, за да поведе седем играчи на Маями с двуцифрен брой, а Хийт победи Орландо Меджик със 121-95 във вторник вечер.

Бътлър също имаше осем борби, осем асистенции и три отнети топки за Хийт, които спечелиха едва за втори път в последните си седем домакински мача. Тери Розиър вкара 18, докато Тайлър Херо и Мачът на звездите Бам Адебайо вкараха по 13 за Маями.

Орландо беше в рамките на 10 в четвъртата, когато Бътлър направи лична серия от 8-0, за да завърши мача – чифт тройки, след това къс скок в лентата за преднина от 106-88.

Нападателят на мача на звездите Паоло Банчеро вкара 23 за Орландо, 18-ият пореден гостуващ мач, в който той отбеляза поне 20 точки – изравнявайки Трейси Макгрейди за втората най-дълга подобна серия в историята на Меджик. Макгрейди има и най-дългата серия от 21 мача през сезон 2003-04.

Уендъл Картър младши вкара 15, докато Маркел Фулц и Франц Вагнер вкараха по 13 за Орландо.

Хийт, които бяха загубили осем от последните си 10 мача, никога не изоставаха във вторник и стигнаха до равенство с Меджик на върха в Югоизточната дивизия с идентични рекорди от 27-24.

Но Маями спечели сезона серия 3-1, голяма в случай, че този тайбрек влезе в игра за плейофите.

„Харесва ми факта, че това се превръща в съперничество и че можем да го възобновим“, каза треньорът на Меджик Джамал Мозли.

Със сигурност изглеждаше, че Маями приема съперничеството сериозно.

Маями водеше с 20 точки през втората четвърт — едва вторият път в период от 38 мача, в който Хийт имаше толкова голяма преднина преди полувремето . Маями поведе Шарлът с 24 на 14 януари; преди това последната преднина на Хийт от 20 или повече преди полувремето беше на 18 ноември срещу Чикаго.

Всичко звучеше добре, така или иначе за няколко минути.

До полувремето 20 -преднината в точки намаля до седем; 53-33 светкавично стана 56-49. Орландо затвори полувремето със серия 16-3, Банчеро поведе с шест от тези точки, а Маями пропусна шест от последните си седем удара.

Меджик стигна до пет в началото на третия, но Heat избяга в останалата част от периода и взе предимство с 96-75 в четвъртия.

Магия: Домакин на Сан Антонио в четвъртък вечер.

Жега: Домакин на Сан Антонио в сряда вечер.