Бътлър вкарва 31 точки в отговор, включително две късни свободни хвърляния в OT, когато Хийт победи Нетс с 96-95
AP News | 2024-01-16 | 05:49:03

НЮ ЙОРК (AP) — Джими Бътлър се завърна след пропуснати седем мача с изкълчен пръст на крака и вкара 31 точки, включително два свободни хвърляния с 11,8 секунди до края на продълженията, за да помогнат на Маями Хийт да победи Бруклин Нетс с 96-95 в понеделник вечерта.

Тайлър Херо имаше 29 точки и 11 борби, а Бам Адебайо добави 11 точки и 20 борби при третата поредна победа на Маями.

Микал Бриджис вкара 26 точки, а Кам Томас добави 23 за Бруклин. Нетс загубиха третата си поредна загуба и осем от последните девет мача.

След като отбеляза най-ниските за сезона 31 точки през първото полувреме, Хийт излезе силен след почивката, воден от Херо и Бътлър. Херо имаше 23 точки през второто полувреме и продължението, а Бътлър вкара 21 в този период, помагайки на Маями да надделее над Бруклин с 57-43 през третата и четвъртата четвърт.

Маями увеличиха жегата срещу Бруклин, задържайки го до 30,9% стрелба през второто полувреме. Бриджис форсира продължения с две наказателни хвърляния с 4,4 секунди до края и Бруклин вкара първите пет точки от OT, преди Маями да затвори мача с 8-2 серия и да спре отпадащия скок на Бриджис в последните секунди.

Мрежите бяха загубили 12 от предишните си 15 влизащи в игра в понеделник и бяха допуснали 120,3 точки на мач през този период. И все пак Бруклин разшири защитата през първото полувреме срещу Хийт, като ги задържа на 26,2% стрелба от терена през първото полувреме, което е най-ниският им процент голове от игра за полувреме от април 2022 г.

Водени от 12 точки на Томас от пейката и 11 точки и седем борби на Бриджис, Нетс водеха с 45-31 на полувремето.

Жега: в Торонто в сряда вечер.

Мрежи: в Портланд в сряда вечер.