Бътлър вкарва 37 точки, Хийт топ Джаз 126-120 за 10-та победа в последните 13 мача
AP News | 2024-03-03 | 02:40:05

МАЯМИ (AP) — Джими Бътлър вкара 18 от най-високите си за сезона 37 точки в третата четвърт, Бам Адебайо завърши с 23 и Маями Хийт удържаха Юта Джаз със 126-120 в събота вечер за 10-ата си победа в 13 мача.

Кейлъб Мартин имаше 18 точки, а Тери Розиър добави 14 за Маями. Дънкан Робинсън и Хайме Джакес младши имаха по 12.

Кейонте Джордж вкара 31 точки, а Лаури Марканен имаше 25 за Юта. Колин Секстън и Джон Колинс вкараха по 18 точки, а Тейлър Хендрикс завърши с 13 борби за Джаз.

Бътлър имаше 36 точки на два пъти по-рано този сезон. Той беше 3 за 3 за тройки и имаше кражба, удължавайки поредицата си от поне една тройка и една отнета топка до 13 последователни мача – четвъртата най-дълга серия в НБА този сезон и изравнявайки Тим Хардауей за втората -най-дългата подобна серия в историята на Heat. Рейфър Алстън имаше 15 мача за Маями през март 2004 г.

Това беше и седмият пореден път, в който Хийт побеждават Юта в Маями — всички тези победи идват с едноцифрено число.

Хийт отново бяха без Тайлър Херо, който пропусна своя четвърти пореден мач; проблемът с коляното, който го е държал навън, вече не е фактор, но сега той е отстранен от тендинит на десния крак. Кевин Лав също беше аут с натъртена дясна пета.

За Юта Уокър Кеслър (изкълчен десен крак) беше аут за втори пореден мач и Джордан Кларксън – третият голмайстор на отбора след Марканен и Секстън – беше извън игра поради заболяване.

Джаз (27-34) са 11-и в Западната конференция и влязоха в вечерта с 5 1/2 мача зад Лос Анджелис Лейкърс за последното място за игра. Те остават до 21 игри.

Юта имаше 24-23 след победа в Шарлът на 27 януари. Джазът е с 3-11 оттогава, 0-6 като гост в този период.

Юта беше с четири след едно, Юта все още с четири на полувремето и отборите бяха изравнени на 90-90 в четвъртата част. Имаше 11 равенства, 21 смени на преднината и почти целият мач се игра със страни с едноцифрена разлика една от друга — Джазът имаше преднина от 11 точки през третата четвърт, за всичките 26 секунди.

Маями не водеше с повече от пет точки в нито един момент, докато Мартин не вкара тройка с 2:38 оставащи точки за преднина от 117-109. Той напусна играта малко след това, след като беше ударен по невнимание от Бътлър, докато се бореха за отскок в защита.

Джаз: Домакин на Вашингтон в понеделник вечер.

Жега: Домакин на Детройт във вторник вечер.