Байер Леверкузен на Шаби Алонсо се придвижва с 10 точки на върха в Бундеслигата с 10 кръга преди края
AP News | 2024-03-03 | 18:48:34

БЕРЛИН (AP) — Байер Леверкузен на Шаби Алонсо направи малка крачка към спечелването на титлата в Бундеслигата в неделя с победа в дербито с 2-0 на 10 -ман Кьолн.

Головете на Джереми Фримпонг и Алекс Грималдо във всяко полувреме помогнаха на Леверкузен да се възползва от равенството 2-2 на Байерн Мюнхен срещу Фрайбург в петък, за да се издигне с 10 точки на върха с 10 оставащи кръга.

Леверкузен също удължи рекорда си за Германия без загуба до 34 мача във всички състезания този сезон. Отборът не е губил след поражението от Бохум в последния ден на миналия сезон.

Реферът Тобиас Стилър беше зает от самото начало. Той изгони Ян Тийлман от Кьолн след преглед на VAR в 14-ата минута за стъпване на гърба на глезена на Гранит Джака и той извади жълт картон за още трима играчи през първите 30 минути, докато битките летяха.

Фримпонг наруши безизходицата в 37-ата, реализирайки от близка дистанция след търпелива игра от Леверкузен.

Кьолн се появи с повече смелост след почивката и почти изравни в 51-ата, когато Саргис Адамян нацели дясната греда с удар от воле.

Феновете на домакините направиха всичко възможно, за да вдигнат своя отбор, докато гостите изглеждаха доволни да поддържа притежанието, без да поема твърде много рискове.

Но Грималдо най-накрая подпечата резултата в 73-та – отново след търпелива игра за натрупване.

Леверкузен се бореше за изпадане, когато испанецът Алонсо пое треньорския пост през октомври 2022 г.

Хофенхайм трябваше да играе с Вердер Бремен по-късно.