Байерн победи Волфсбург в последния домакински мач на Тухел
AP News | 2024-05-12 | 20:32:04

БЕРЛИН (AP) — Ловро Звонарек отбеляза минути в първия си старт в Бундеслигата в неделя, за да помогне на контузения Байерн Мюнхен да победи Волфсбург с 2-0 в последния домакински мач на Томас Тухел отговаря.

По-късно в неделя, шампионът на лигата Байер Леверкузен ще се стреми да удължи рекордната си серия без загуба до 50 мача във всички състезания в Бохум, където претърпя последното си поражение преди почти година.

19-годишният Звонарек стреля за Байерн от далечната греда в четвъртата минута, а Леон Горецка вкара втория гол девет минути по-късно.

Браян Сарагоса смяташе, че е успял да направи 3- 0 с първия си гол в Бундеслигата, но той беше отстранен чрез VAR за нарушение на засада.

Байерн заплаши с бунт въпреки отсъствието на контузените нападатели Хари Кейн, Джамал Мусиала, Лерой Сане, Серж Гнабри и Кингсли Коман . Защитата на Волфсбург се прегрупира, когато интензивността на Байерн спадна.

Тухел, който през февруари се съгласи да напусне Байерн в края на сезона, успя да свали вратаря Мануел Нойер с оставащи около 15 минути. Нойер правеше своето участие 500 в Бундеслигата.

Шведският защитник Матео Винльоф продължи по същото време за дебюта си за Байерн, а Звонарек излезе в 90-ата за 18-годишния Джонатан Асп-Йенсен, за да направи неговия дебют.

Хофенхайм разгроми изпадналия Дармщат с 6-0 в ранния мач.

Св. Паули спечели промоция от втора дивизия.