Байрам вкарва 2 при победата на Бъфало Сейбърс със 7-3 срещу Ред Уингс. Детройт губи своя 6-ти пореден
AP News | 2024-03-13 | 03:56:19

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Новополученият защитник Боуен Байрам отбеляза два гола, а Зак Бенсън отбеляза гол и две асистенции при поражението на Бъфало Сейбърс със 7-3 над Детройт Ред Уингс, който загубиха шестия си пореден мач във вторник вечерта.

Победата и внезапният спад на Ред Уингс отвориха искрица светлина за Бъфало и други отбори от Източната конференция, които се опитваха да се изкачат в плейофната битка. Сейбърс изпревариха бездействащия Ню Джърси на 11-то място и на пет точки от Детройт, който започна деня, заемайки осмо и последно място в плейофите.

Алекс Туч, Джей Джей Петерка, Конър Клифтън и Джеф Скинър също вкара в аут, Sabres водеха с 4-1 през първото 15:29 и 7-2 след два периода.

Ukko-Pekka Luukkonen спря 21 удара, за да подобри до 9-3-1 в последните си 13 , участък, в който му бяха допуснати общо 28 гола.

Лукас Реймънд, Джейк Уолман и Бен Чиарот отбелязаха за Ред Уингс, при най-лошото им пропускане от 0-8-1 от 12 януари до 3 февруари 2020 г. Реймънд също имаше асистенция.

Алекс Лион допусна четири гола при 13 изстрела, преди да бъде дръпнат за втори път в пет старта. Джеймс Раймър изчисти и допусна три гола при 26 удара.

Байрам има три гола и една асистенция, откакто беше придобит от Бъфало в сделка, която изпрати центъра Кейси Митълщад в Колорадо миналата седмица.

Бъфало се подобри до 7-3-1 в последните си 11 и се подготвя да бъде домакин на заемащия девето място Айлъндърс в четвъртък, като в момента Ню Йорк е равен на Детройт със 72 точки.

Спадът на Ред Уингс надхвърля загубата на отбора от капитана Дилън Ларкин, който пропусна четвъртия си мач заради контузия в долната част на тялото. Лошото вратарство също е фактор, тъй като Лион допусна общо 21 гола в последните си пет старта.

Числата му можеха да бъдат по-лоши, ако Ред Уингс не успяха да оспорят втория гол на Бъфало, който щеше да бъде отменен от преглед на засада 2:50 инча.

Лион изглежда нервен от самото начало, като позволи на Тух да прокара лесен бекхендър през краката му при откъсване 67 секунди. 31-годишният вратар не беше сет, след като вдигна блокиращия си блок, за да спре удара на Бенсън от десния кръг, преди Байрам да стреля един път при отскок от горната част на левия кръг, за да направи 2-0.

Лион преследва играчи на Сейбърс зад вратата на Бенсън, вместо да остави защитниците му да свършат работата. Опитвайки се да се върне обратно в гънката, Лион се спъна и падна, когато Бенсън веднъж вкара паса на Джордан Грийнуей в 13-ата минута.

Той беше дръпнат 2:29 по-късно, когато Скинър направи 4-1 като влезе сам от лявото крило и победи високо Лион по късата страна.

Центърът на Ред Уингс Джо Велено не се завърна, след като беше ударен отстрани на главата от шамар от Джейкъб Брайсън от Бъфало две минути във втория период. Велено лежеше на леда няколко минути, преди да се пързаля сам.

Red Wings: домакин на Arizona Coyotes в четвъртък вечер.

Sabres : Приемете Islanders в четвъртък вечер.