Бен Мидълбрукс отбелязва най-високите в кариерата си 21 точки, Северна Каролина Стейт остава горещ при победата с 80-67 над Texas Tech
AP News | 2024-03-22 | 06:48:33

ПИТСБЪРГ (АП) — Бен Мидълбрукс отбеляза най-високите в кариерата си 21 точки и 11-ият поставен в схемата Северна Каролина Стейт надмина шестият поставен Texas Tech 80-67 в четвъртък вечерта в първия кръг на турнира NCAA.

The Wolfpack (23-14), който спечели пет игри за пет дни в турнира ACC, спечели първата си победа Игра March Madness за девет години след засилването на Мидълбрукс от резервната скамейка и още едно поразително представяне на центъра DJ Burns Jr.

Високият 6 фута 9, 275 паунда Бърнс завърши с 16 точки. Мо Диара имаше 17 точки и 12 борби за N.C. State, а DJ Horne също вкара 16.

Wolfpack ще се изправи срещу 14-ия поставен Оукланд в събота, гарантирайки, че двуцифрен номер ще премине към полуфиналите на Южния регион . Гризлис победиха третия поставен Кентъки с 80-76 по-рано в четвъртък вечерта.

Джо Тусен поведе Червените рейдери (23-11) с 16 точки, но Texas Tech направи само 7 от 31 тройки и не можа да поддържа темпото през второто полувреме. Н. С. Стейт отвори мача с скок от 13-2 в средата на второто полувреме, подчертано от хубав отскок пас от Майкъл О'Конъл, който се превърна в забивка от Диара и меко кроше на Бърнс, което направи 65-51 .

Червените рейдери разчитаха на защитата, за да стигнат до турнира в първия сезон на треньора Грант Маккасланд. Texas Tech излезе с 18-0, когато държеше опоненти под 70 точки и само 5-10, когато отборите достигнаха този праг.

Н.К. Стейт достигна границата от 70 точки при подреждане на Мидълбрукс с 4:06 минути преди края.

Беше забележителен обрат през последните 10 дни за N.C. State, който влезе в турнира ACC като 10-ти поставен и се занимаваше с въпроси относно бъдещето на треньора Кевин Кийтс. Wolfpack отговори, като победи съперниците си Дюк, Вирджиния и Северна Каролина, последната решителна победа в мача за титлата.

Кийтс призна, че се е притеснявал как отборът му ще отговори емоционално на съперник, когото едва познава. Оказва се, че N.C. State е добре благодарение на Мидълбрукс, трансфер от Клемсън, който беше ключова резерва, но рядко фокусна точка.

Това се промени срещу Red Raiders. 6-10 Мидълбрукс изравни връхната си кариера от 14 точки, поставени през януари срещу Уейк Форест през първото полувреме. Той продължи във втория. И когато Бърнс – който играе връщаща се игра под ръба – се развихри след полувремето, Тексас Тех се мъчеше да продължи.

Не можа, изпращайки N.C. State във втория кръг за първи време от 2015 г., когато Wolfpack спечели два мача в Питсбърг, за да достигне до Sweet 16. Друг шанс очаква този уикенд срещу шампиона на Horizon League Golden Grizzlies.