Бен Симънс току-що пропусна трипъл-дабъл в отговор, Нетс постигна победа със 147-114 над Джаз
AP News | 2024-01-30 | 05:08:18

НЮ ЙОРК (AP) — Бен Симънс имаше 10 точки, 11 асистенции и осем борби при завръщането си от 38-ма игра отсъствие, Микал Бриджис добави 33 точки и Бруклин Нетс победиха Юта Джаз със 147-114 в понеделник вечер.

Симънс не беше играл от 6 ноември заради прищипан нерв в долната част на гърба. Избраният номер 1 в драфта за 2016 г. игра 18 минути от резервната скамейка, отправи всичките пет удара и вероятно щеше да има трипъл-дабъл, ако не имаше ограничение в минутите.

Кем Томас добави 25 точки за Нетс, които достигнаха най-високата си обща точка за сезона, направиха 41 асистенции за своите 54 гола от игра и направиха 21 тройки. Те спечелиха два поредни мача, след като загубиха седем от предишните си осем.

Лони Уокър IV завърши с 19 точки като един от осемте двуцифрени мрежи.

Кейонте Джордж вкара 21 точки за Джаз, който спечели две поредни победи. Те се опитваха да достигнат рекорда на НБА, като отбелязаха 120 точки за 12-и пореден мач, но не помогнаха на шансовете си, като направиха 17 оборота, които Нетс превърнаха в 27 точки.

Симънс се регистрира в средата на първата четвърт, направи първата си асистенция шест секунди по-късно, асистира за четири поредни коша на Нетс по-късно през периода и направи шест асистенции за по-малко от пет минути на четвъртината. Бруклин водеше с 43-28 след едно, надминавайки Юта с 12, когато Симънс беше на пода.

Мрежите поведоха с 69-48 след тройка на Томас с 2:36 оставащи до полувремето, преди Джаз затвори със срив 9-2, за да намали до 71-57 на почивката.

Юта намали до 11 късно с 1 1/2 минути до края на третата четвърт, но Нетс си върнаха до 104-87, когато периодът приключи, след като Уокър хвърли тройка при сирена.

След това Бриджис отвори четвъртата с последователни тройки, за да направи 110-87 и Нетс водеха с 35 по-късно през периода.

Бруклин игра без титуляр нападател Дориан Фини-Смит, който има контузия на левия глезен и също ще остане извън игра в сряда срещу Финикс.

Джаз: Посетете Ню Йорк Никс във вторник.

Нетс: домакин на Финикс в сряда.