Бенгалс елиминиран от състезанието за плейофи със загуба от Чийфс
AP News | 2024-01-01 | 03:24:20

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Една година след като Канзас Сити приключи сезона на Синсинати в драматичен мач за шампионата на AFC на стадион Ароухед, Чийфс сложи край на надеждите на Бенгалс за плейофите изцяло.

Шефовете натрупаха осем чувала, включително четири при последното притежание, докато Джейк Браунинг се опитваше да събере Синсинати за изравняващ гол от игра, и те удържаха Бенгалс без точка над последните си седем притежания на победи с 25-17 в неделя и спечели титлата на AFC West.

Чийфс ще бъдат поставени под номер 3 в плейофите.

Бенгалс ще излежават, след като приключи мачът следващата седмица срещу плейофния Кливланд Браунс.

Това беше горчив завършек на годината с влакче в увеселителен парк, която включваше загубата на куотърбека на франчайза Джо Бъроу заради контузия на китката в края на сезона, разкриващата игра на Браунинг на негово място, три поредни победи, които катапултираха Бенгалс обратно в плейофите спорове и последователни загуби от Steelers и Chiefs, които в крайна сметка ги елиминираха.

Бенгалс имаха своите шансове в един студен, бурен ден на стадион Ароухед.

Те изскочиха до преднина от 10-7 благодарение на методичен стремеж от 15 игри, за да отворят мача, който им спечели гол от полето и марш от 75 ярда, който завърши с тъчдаун от Браунинг към Джо Миксън. И когато Трей Хендриксън съблече Патрик Махоумс, за да направи удар, Бенгалс превърнаха късото поле в TD серия на Браунинг, за да поведат със 17-7.

Те нямаше да отбележат отново.

Бенгалс направиха три и аут при следващия си удар, когато Танер Хъдсън изпусна това, което би било първо хвърляне надолу, и времето изтече през първото полувреме, когато Харисън Бъткър отбеляза първия от шестте си гола от игра за Канзас Сити с 35 секунди преди края.

Това беше началният удар на Бенгалс от второто полувреме, за което треньорът Зак Тейлър може да съжалява през идните месеци.

Синсинати два пъти реализира на трето място и влезе в Канзас Сити 10, където Тейлър беше оставен с решение за четвърти и 1 на линията от 6 ярда. Вместо да вкара гол от полето, който би увеличил преднината до 20-13, Тейлър реши да го направи и Миксън беше препълнен от Уили Гей за загуба от 3 ярда.

Чийфс се впуснаха в деветка -игра, удар от 82 ярда, който Бъткър увенча с чип-шот филдгол, за да стигне до 17-16.

Това стана обща тема до края на пътя: ударът на Бенгалс се провали, Чийфс марширува надолу и Бъткър ритна полеви гол; Бенгалс трябваше да удари отново, Чийфс караха в другата посока и Бъткър удари 48-ярда, за да увеличи преднината; и когато Бенгалс излязоха с тройка, Бъткър добави 46 ярда при 2:59 до края на мача.

Бенгалс имаха още един шанс, но защитата на Канзас Сити направи още едно спиране.