Beniers води Kraken до победа с 4-1 над разпръснатия Bruins
AP News | 2024-02-16 | 05:16:48

БОСТЪН (AP) — Мати Beniers отбеляза гол и две асистенции, докато Сиатъл Кракен завърши гостуване от пет мача с победа с 4-1 над Изтока Водещият в конференцията Бостън Бруинс в четвъртък вечер.

Джордан Еберли, Ели Толванен и Джаред Маккан също отбелязаха за Сиатъл. Джоуи Дакорд спря 36 изстрела, за да прекъсне поредицата си от три загуби.

Бостън изпусна три поредни и четири от пет, като всички загуби дойдоха у дома. Дейвид Пастрнак вкара за Бруинс, а Джеръми Суейман направи 22 спасявания.

Бруинс поведоха пет минути след началото на мача, когато Пастрнак стреля по Дакорд и след това вкара отбитата топка за 34-ия си гол за сезона.

Дузпа с голям удар на Бостън доведе до изравняване на Сиатъл в 10:49 на първия период, тъй като упоритостта на Еберле се отплати, след като Суейман направи първоначалното спиране.

Бостън удари две греди, а Джеймс ван Римсдайк пропусна отворена врата във втората. Това разочарование беше засилено, когато Кракен се възползва от пробив 3 на 1 в края на периода, когато Толванен стреля еднократно. Бениерс получи втората си асистенция за вечерта.

Нападателят на Бруинс Чарли Койл имаше добър поглед, за да изравни резултата, но опитът му от бекхенд удари гредата две минути след третата. Дефицитът нарасна до два гола, когато Beniers – роден в Масачузетс – победи Swayman при удар отляво.

Бруинс трябваше да избият дузпа, преди да получат допълнителен скейтър за 6-на-5 предимство при оставащ 1:30, но Сиатъл намери празната врата, докато Маккан направи четири гола за горната линия на Kraken.

Kraken: Открийте домакинство от шест мача в понеделник срещу Детройт.

Бруинс: Приемете Лос Анджелис Кингс в събота.