Беше голяма седмица за питчърите на Балтимор, включително двойка, която току-що се завърна след нараняване на ръката
AP News | 2024-05-06 | 12:09:35

Кайл Брадиш и Джон Мийнс се завърнаха и тяхното въздействие върху Балтимор Ориолс беше незабавно.

Брадиш позволи серия от 4 2/3 ининга при победа над Ню Йорк Янкис в четвъртък, след което Мийнс хвърли седем нулеви фрейма при победа в Синсинати в събота вечер. И двамата питчъри дебютираха за сезона, след като започнаха пролетни тренировки с наранявания, свързани с ръката. Orioles започнаха добре дори и без тях, но ако Bradish и Means са здрави и ефективни, това ще даде нов тласък на Baltimore, тъй като се опитва да се повтори като шампион на AL East.

Bradish по-специално беше основна част от ротацията на Балтимор през 2023 г. — и в крайна сметка титуляр в Игра 1 в плейофите. Мийнс се завърна от операция на Томи Джон в края на миналия сезон, но преди това дълго отсъствие той беше топ титуляр в много по-малко талантлив отбор Ориолс.

Балтимор наскоро загуби втората година десничар Грейсън Родригес заради контузения списък, но Orioles - които вече имат внушителен състав, воден от Gunnar Henderson и Adley Rutschman - са в доста добри резултати. Те допуснаха общо два ръна в мач от три игри в Синсинати и удържаха опозицията до два ръна или по-малко в седем последователни игри.

Orioles спечелиха AL East миналата година благодарение на резултата от 32-20 срещу останалата част от дивизията — те спечелиха сериите за сезона срещу всеки от другите четири отбора. Тази година те вече пометеха серия от три мача в Бостън и спечелиха три от четири над Янките у дома. Балтимор е 12-0-4 в последните си 16 серии срещу врагове от AL East.

СБЪЛЪКЪТ НА ТИТАНИТЕ

Атланта Брейвс завършиха с най-добър рекорд в бейзбола миналата година, а Лос Анджелис Доджърс го направи предходния сезон. В момента те са първите два фаворита за спечелване на Световните серии. През изминалия уикенд те се изправиха един срещу друг за първи път през 2024 г., като Доджърс изиграха три поредни мача у дома.

Новобранецът Анди Пейджс постигна четири удара в петък вечер, включително печелившия сингъл в 11-ия ининг, а след това Доджърс спечелиха следващите два мача с общ резултат 16-3.

ВРЕМЕ ЗА ЛЮБОПРИЯТНОСТИ

Кой беше последният отбор, който завърши с най-добро постижение за редовния сезон в бейзбола в последователните сезони?

ЛИНИЯ НА СЕДМИЦАТА

Макс Мънси удари три хоумръна — за първи път в кариерата си, той направи това — за да изведе Доджърс до победа с 11-2 срещу Атланта в събота вечер.

ЗАВРЪЩАНЕ НА СЕДМИЦАТА

Колорадо Рокис и Маями Марлинс имат двата най-лоши рекорда в Националната лига, така че може би никоя преднина не е безопасна, когато се изправят един срещу друг. Във вторник вечерта Колорадо вкара пет ръна в горната част на първия и нямаше повече точки до края на деветия, когато Marlins изравниха с пет ръна. Първите седем нападатели на Маями в деветия стигнаха до базата.

След като Роки се върнаха напред с пробив в 10-ия, Брайън Де Ла Круз изравни резултата с удвояване за Маями, след което отбеляза гол сингъл от Дейн Майърс за победа със 7-6. След осем ининга, Колорадо имаше вероятност за победа от 99,5% според Baseball Savant.

Намалената преднина също означаваше, че тази нощ Роки поставиха позорен рекорд, като станаха първият отбор от 1900 г. насам, който изоставаше във всеки от своите първите 29 игри. Тази серия достигна 31, преди Колорадо най-накрая да я прекрати при победа с 3-2 над Питсбърг в петък вечер.