Бей, Богданович отбелязват по 23 точки, докато Хоукс се възстановяват, победиха Кавалиърс със 112-101
AP News | 2024-03-07 | 05:08:33

АТЛАНТА (АП) — Садик Бей вкара 23 точки и Атланта Хоукс се възстанови, след като загуби преднина от 21 точки, за да победи Кливланд Кавалиърс 112 -101 в сряда вечерта.

Богдан Богданович също вкара 23 точки за Хоукс, които попречиха на Кавалиърс да победят в серията от четири мача за сезона.

Една вечер след изтриване на четвърти- четвърт дефицит от 22 точки при домакинска победа над Бостън със 105-104, Кавалиърс се събраха, за да поведат, след като изоставаха от Хоукс с 21 точки в третата. Този път Кливланд не успя да се завърне.

Джарет Алън поведе Кливланд с 18 точки и 19 борби. Айзък Окоро добави 17 точки.

Нападателят на Хоукс Джалън Джонсън изкълчи десния си глезен в началото на третия период и получи помощ при напускане на корта. Джонсън превъртя глезена, докато се състезаваше за офанзивен отскок, а Хоукс обявиха по-късно през периода, че той няма да се върне в играта.

Джонсън, със средно 15,9 точки и 8,7 борби, пропусна 14 мача поради контузия на лявата китка в началото на сезона.

Скочащият играч на Дежунте Мъри даде най-голямата преднина на Атланта при 73-52 в третия период. Мъри вкара 18 точки и направи девет асистенции.

Кавалиърс доминираха през остатъка от периода, като поведоха с 89-87 след тройка на Карис ЛеВърт от корнер, за да сложи край на периода. Кошът на ЛеВърт даде първа преднина на Кливланд след 28-25 през първата четвърт.

Крейг Портър-младши потопи скок за равенство 93-93, преди удар на Фернандо Бруно да даде преднина на Атланта завинаги.

Дийн Уейд, който вкара 20 точки за четвъртата четвърт и рекордните за кариерата си 23 при победата на Кливланд над Бостън във вторник вечерта, вкара девет точки.

Кавалиърс загубиха нападателя Евън Мобли с изкълчен ляв глезен в третия период на победата над Бостън. Мобли беше задържан срещу Атланта и ще бъде оценен след около седмица, след като тестовете потвърдиха изкълчването.

Треньорът J.B. Bickerstaff каза, че глезенът на Mobley е бил „нежен“ в сряда. „Ще видим как ще се развие“, каза Бикерстаф.

Мобли пропусна 16 мача през декември и януари след операция на лявото коляно.

Кливланд също все още беше без гарда на звездите Донован Мичъл с натъртване на костта на лявото коляно и гарда Макс Щрус (разтежение на дясното коляно).

Очаква се гардът на звездите на Хоукс Трей Йънг да пропусне поне още две седмици със скъсана връзка на левия си кутре. Треньорът Куин Снайдер каза, че нападателят Ониека Оконгву (изкълчване на палеца на левия крак) „напредва“.

Кавалиърс: Домакин на Минесота в петък.

Хоукс : Посетете Мемфис в петък.