Бейкър-Мазара влиза от резервната скамейка, за да вкара 19, водейки №16 Обърн до победа с 93-78 над LSU
AP News | 2024-01-14 | 03:40:34

ОБЪРН, Алабама (AP) — Чад Бейкър-Мазара имаше 19 точки и шест отнети топки от пейката и № 16 Обърн спечели девета поредна победа с двуцифрен резултат, 93-78 над LSU в събота вечер.

Обърн (14-2, 3-0 Югоизточна конференция) имаше най-високите за сезона 16 отнети топки и отбеляза 26 точки от общо 17 проиграни топки от LSU (10-6, 2-1).

Джони Брум добави 18 точки и седем борби за Тигрите, които хвърляха 40% за тройки и 87,1% от линия за свободно хвърляне.

LSU намали ранната преднина на Auburn до две с 6:37 до края на първото полувреме, но Auburn затвори със серия 19-4, за да отиде на полувремето със 17 точки преднина. Обърн държеше LSU без резултат за повече от пет минути от серията.

Обърн поведе с 28 през второто полувреме, преди серия от LSU 21-2 да намали преднината на домакините обратно до едноцифрена стойност. След това Бейкър-Мазара вкара тройка с оставащи 4:13, за да си върне контрола на Обърн.

Обърн спечели девет поредни мача за първи път от сезон 2021-22, когато спечели 19 поредни и се изкачи до номер 1 в анкетата на Associated Press Top 25 за първи път в историята на училището.

LSU бе воден от Трей Ханибал и Джордан Райт с по 18 точки. LSU стреля 39% от диапазона за 3 точки.

ГОЛЯМА КАРТИНА

LSU: Високите нива на текучество струват на LSU много от загубите през този сезон, а събота беше последният пример. Загубата прекъсна поредицата от четири победи на гостуващите Тигри.

Обърн: Брус Пърл изпревари Клиф Елис за втория най-много победи от старши треньор на Обърн. Неговите 187 победи с Тигрите сега изостават само от Джоел Ийвс, който имаше 213 от 1942 до 1963 г.

LSU: Домакин е Оле Мис в сряда.

Обърн: Посещава Вандербилт в сряда.