Бейн вкара 32, за да помогне на изпълнените с контузии Гризлис да победят Маверикс със 120-103
AP News | 2024-01-10 | 06:24:49

ДАЛАС (AP) — Дезмънд Бейн отбеляза 32 точки, за да поведе изпълнения с контузии Мемфис Гризлис до победа със 120-103 над Далас Маверикс на Вторник вечерта.

Бейн вкара 13 от последните 18 точки на Гризлис през третата четвърт, за да помогне за изграждането на преднина от 20 точки, влизайки в последната четвърт в първия мач на отбора, откакто научи за сезона на водещия голмайстор Джа Морант- завършваща контузия в рамото.

Гризлис (14-23), които са с 2-0 след контузията на Морант, бяха без Маркъс Смарт през по-голямата част от второто полувреме. Смарт напусна мача при 7:38 минути след края на третата четвърт с изкълчен пръст на дясната си ръка.

Преди контузията си Смарт вкара 23 точки при 9 от 16 стрелби. Той отбеляза четири тройки, включително една от лявото крило, за да даде на Мемфис преднина от 18 точки, преди да напусне мача. По-късно той се върна на пейката с пакет лед, покриващ дясната му ръка.

Маверикс (22-16) също имаха проблеми с контузии. Голмайсторът Лука Дончич влизаше и излизаше от игра с контузия в глезена. Той напусна играта за кратко през първото полувреме, след като удари пода след тежък фаул.

След известно време в съблекалнята той се върна за последните седем минути на първото полувреме. Той отново напусна играта в края на третата четвърт, като отново се оттегли в съблекалнята, преди да се върне на пейката. Той завърши с 31 точки. Кайри Ървинг вкара 33, за да поведе Маверикс.

Отборът на пътя спечели всеки от четирите мача между отборите този сезон.

Далас намали изоставането до 10 точки след бързо забивка на Джейдън Харди с по-малко от пет минути преди третия. Бейн обаче отговори с последователни 3s – първите му в мача след старт 0 за 5 – и увеличи преднината на Grizzlies обратно до 16.

След бавна начална стрелба, Бейн се разгорещи през второто полувреме и завърши с 11-ия си мач този сезон с 30 или повече точки. Той беше 11 от 27 от полето, включително 2 от 9 от дъгата за 3 точки.