Без Къри, Грийн, Уориърс победиха Джаз със 123-116 и завършиха с 10-ия поставен на Запад
AP News | 2024-04-14 | 00:17:02

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Клей Томпсън вкара 25 точки с шест тройки, Андрю Уигинс добави 19 точки, а Голдън Стейт Уориърс победиха Юта Джаз със 123-116 във финала на редовния сезон в неделя и завършиха на 10-то място в Западната конференция.

С победата на Лейкърс над Ню Орлиънс и Кингс побеждавайки Портланд у дома, Голдън Стейт ще се отправи към Сакраменто във вторник като поставен под номер 10, за да се изправи срещу деветия поставен Кингс в турнира Play-In. Уориърс спечелиха вълнуваща серия от плейофи от първи кръг срещу техния съперник от Северна Калифорния в Игра 7 миналата година.

Голдън Стейт можеше да се изкачи до осмо място само ако спечели, а Кингс и Лейкърс загубят.

Стив Кер даде почивка на Дреймънд Грийн и Стивън Къри, чиито 74 мача от редовния сезон и общо 2421 минути са най-много двукратни MVP от 2016-17 г. насам. Уориърс са 1-3 този сезон в мачове без Грийн и Къри.

„Той можеше да играе. Ако трябваше да играем с него, той щеше да играе“, каза Кер за Къри. „Като се има предвид това, пред което сме изправени, нямаше смисъл да го излагаме днес.“

Голдън Стейт, след домакинска загуба от Ню Орлиънс в петък вечерта за едва втората си загуба от 11 мача, използва третата си стартова комбинация в три игри.

Крис Пол започна за Къри и завърши с шест точки, шест асистенции и четири борби за повече от 22 минути.

Кейонте Джордж вкара 21 точки, за да поведе отбор на Джаз, който постигна 31-51 — 10- 31 на път — и пропусна плейофите за втори пореден сезон. Юта спечели два от последните си три мача след поредица от 13 загуби и 16 поражения в 17 мача.

„Трябва да преосмислим всичко“, каза вторият треньор Уил Харди.

Джонатан Куминга имаше седем асистенции, записани в кариерата, докато Уориърс записаха своя 36-и мач с 30 или повече асистенции 35. Те спечелиха последните осем домакински състезания срещу Юта и пометеха серията от четири мача за сезона от Джаза.

Гардиът на Голдън Стейт Гари Пейтън II прекара третия си пореден мач със стягане в левия прасец и състоянието му за следващата седмица не беше ясно.