Бил Селф и Канзас вероятно ще изпаднат от топ 10 след последователни загуби за първи път този сезон
AP News | 2024-03-02 | 00:48:49

УАКО, Тексас (AP) — Канзас почти сигурно ще се изплъзне от топ 10 в анкетата на Associated Press за първи път път за три сезона, след като загуби последователни мачове за първи път тази година. Jayhawks също не могат да спечелят титлата от редовния сезон на Big 12.

Все пак това е само началото на март и треньорът Бил Селф не звучеше толкова разстроен, както някои може би очакваха след загубата на Jayhawks с 82-74 в събота от 15-ия Baylor.

„Всъщност си помислих, че направихме някои добри неща“, каза Селф. „Нещото с хората като цяло е, че всички сме виновни за това, независимо дали е правилно или грешно, знаете ли, ние се фокусираме само върху крайния резултат, а не върху действията и всичко, което трябва да ви постави в позиция за да имате успех с крайния резултат.“

Jayhawks (21-8, 9-7 Big 12), със седем загуби в конференцията за първи път в 21-те сезона на Self, наистина бяха отменени само от една лоша част в средата на второто полувреме, когато играеха единствената друга голяма конференция отбор с шест поредни сезона с 20 победи. Канзас и Бейлър (21-8, 10-6) също са два от само четири отбора, които са спечелили поне един мач във всеки от последните четири турнира на NCAA.

Лидерът по голмайстори от Големите 12 Кевин Маккулар-младши отбеляза 20 точки при завръщането си в състава, след като пропусна четири от предишните пет мача заради натъртване на коляното. Хънтър Дикинсън също отбеляза 20 точки, като Jayhawks стреляха 55% (32 от 58), оценка, подсилена с 46 точки в боята.

McCullar каза, че съобщението на Self след играта е просто.

„Сега е март, каза ни той, ще дойде време и момент, когато просто печелите или се прибирате у дома“, каза Маккулар. „Трябва да се поуча от това, определено трябва да обърна страницата и да се приготвя за следващите две (игри). Опитайте се да се справите с бизнеса и след това се пригответе за турнира от Големите 12 и продължете от там.“

Джейхоукс играят домакинския си финал срещу Канзас Стейт във вторник вечерта, седмица след като новодошлият от Големите 12 BYU победи със 76-68 на Allen Fieldhouse — единствената им домакинска загуба този сезон. След това завършват редовния сезон в най-високо класирания Хюстън. Канзас може да разшири своя рекорден участък от печалби в конферентна игра до 35 поредни сезона, като спечели един от тези мачове.

Канзас е отбор в топ 10 за 55 последователни проучвания от началото на сезон 2021-22, който завърши с Jayhawks като национален шампион. Втората най-дълга активна серия е 35 поредни на Хюстън.

Бейлър използва пробив 13-2 за близо четири минути, за да увеличи преднината си от една точка до 12 в средата на второто полувреме.

„Всъщност си помислих, че това е доста добре изиграна игра“, каза Селф. „Не мислех, че нашата защита през второто полувреме е толкова добра, колкото през първото. Но си тръгвам от тук, не насърчен, но по-малко обезсърчен от това, което вероятно съм причинил някои от другите ни загуби.“

___

AP college basketball: https: //apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball