Билс организира решаващия финал на АФК Изток в Маями с победа с 27-21 над Патриотс
AP News | 2023-12-31 | 23:48:20

ОРЧАРД ПАРК, Ню Йорк (AP) — Джош Алън се втурна за два тъчдауна, корнербекът Расул Дъглас върна едно от двете си прихващания за резултат и Бъфало Билс запазиха чистия си път към плейофите с победа с 27-21 над Ню Инглънд Пейтриътс в неделя.

Трикратният шампион в дивизията Билс (10-6) сега се подготвя за сезон- завършващ двубой в Маями (11-5) следващия уикенд, който ще реши титлата на AFC East. Бъфало вече победи Делфините тази година, а Маями пропусна шанс да спечели титлата в дивизията със загуба с 56-19 от Балтимор в неделя.

Билс все още не са спечелили място в плейофите, но могат да го направят Неделя със загуба или равенство на Питсбърг от Сиатъл и загуба или равенство на Синсинати от Канзас Сити.

Бъфало спечели четвъртата си поредна победа и петата в шест мача, като преодоля непоследователно нарушение, което доведе до тъчдаун и два гола от полето при три отбранителни удара в Patriots 30 през първото полувреме. Билс също отговориха, след като Патриотите откриха мача с начален удар от 98 ярда на Jalen Reagor за тъчдаун.

Алън използва три възможности за трети даун в последното шофиране на Бъфало, за да завърши финалните 5:02. Той завърши отнемащото време шофиране, като сведе глава при бягане на 4 ярда на трети и 3 от Патриотите 16.

Нова Англия (4-12) се оказа както силен в мач, за който нямаше какво да играе, така и небрежен в извършването на четири загуби. Патриотите са застрашени да завършат с най-малкото си победи в мандата на треньора Бил Беличик, който той започна с рекорд 5-11 през 2000 г.

Бейли Запе имаше повече прихващания (три), отколкото Пейтриътс имаха първи падения (две) по време на първите шест владения на Нова Англия. Ресивърът Фараон Браун също загуби опипване.

Първото прихващане на Zappe дойде при първия му опит, когато защитник Ед Оливър се хвърли, за да хване топката, след като тя беше отбита от Дъглас. Третото прихващане на Запе беше върнато на 40 ярда от Дъглас за резултат, извеждайки Бъфало напред с 20-7 по-малко от четири минути след втората четвърт.

Куотърбекът от втората година се стабилизира и завърши 16 от 26 за 209 ярда и отбеляза гол при бягане от 18 ярда. Ezekiel Elliott също вкара в 6-yard run, намалявайки преднината на Bills до 27-21 при оставащи 11:01. Нова Англия направи три и аут при следващото си притежание и така и не си върна топката.

Блестящата защита на Билс беше твърде много за Запе, който падна до 2-3, откакто Пейтриътс удариха Мак Джоунс.

За Бъфало, Алън вкара своя водещ в отбора си 15-ти TD при бързане, един по-малко от рекорда на отбора за сезона, поставен в сезон от 14 мача от O.J. Симпсън 1975 г.

Алън имаше своята серия от игри, хвърляйки тъчдаун, завършващ на 23. Той завърши 15 от 30 за 169 ярда и прихващане.

Патриотс: Затворете сезона като домакин на Ню Йорк Джетс.

Сметки: Затворете сезона в Маями Долфинс.