Билс показват, че са се поучили от минали грешки, за да подобрят надеждите за плейофите, като победиха Чарджърс
AP News | 2023-12-24 | 23:08:18

ОРЧАРД ПАРК, Ню Йорк (AP) — Поставете под въпрос Бъфало Билс за почти загубата от изчезващите, в преход Лос Анджелис Чарджърс.

Това, което също може да е вярно, е, че това е типът бавно стартиращ, изпълнен с оборот изход, който Билс би загубил преди два месеца.

Че Бъфало намери начин да извади финал -минутна победа от 24-22 може да бъде доказателство за отбор, който натрупва опит от миналото си.

Каквото и да липсваше в стилните точки, беше компенсирано от Бъфало (9-6), който спечели третата си поредна победа и четвъртата от пет, за да продължи да затвърждава кандидатурата си за пето поредно място в плейофите.

Билс също запазиха външен шанс за спечелване на четвърта поредна титла на AFC Изток, с очертаващ се двубой за края на сезона срещу водещия в дивизията Маями.

„Не е лесно да спечелиш. Не е лесно да печелиш с много всяка седмица,” каза куотърбекът Джош Алън, седмица след поражението на Бъфало от Далас с 31-10. „Просто съм късметлия, че намерихме начин.“

Познаването на толкова много неща, които се объркаха по време на битките в миналото на Bills, беше очевидно на стадион SoFi в събота. Най-забележителната разлика беше крайният резултат за отбор, чиито надежди за плейофите висят на косъм и групата не губи често, след като календарът премине към декември, като се подобри до 17-2 от 2020 г.

Докато маржът на минус три оборота струваше на Бъфало в загубата от Джетс в продължения в началото на сезона, защитата на Билс запази резултата в обсега, като принуди Чарджърс да се задоволят с два гола от игра след две извеждания през второто полувреме.

Когато бавно започващото нападение на Билс изкопа твърде дълбока дупка в загубата с 25-20 от Джаксънвил на 8 октомври, Алън и временният координатор Джо Брейди намериха по-бързо отговорите с Бъфало, отбелязал тъчдауни в последните си две удари на първото полувреме.

Докато специалните екипи бяха разликата при загубата на Бъфало с 24-22 от Денвър преди месец, същата единица излезе с резултат за зелена светлина при удара на Тайлър Бас в поле от 29 ярда гол при оставащи 28 секунди. Залагащият Сам Мартин допринесе, като заби Чарджърс в техните 20 три пъти.

И не забравяйте да отдадете заслуги на треньора Шон Макдермот за това, че постави последния начален удар в игра, за да изпълни няколко решаващи секунди извън часовника, след като не успя така срещу Канзас Сити преди две години в евентуална загуба с 42-36 продължения в плейофа. Макдермот също изпрати защитата си в атака, като Ед Оливър уволни Истън Стик на първия момент, за да подпечата победата.

Седмица след като Алън стоеше настрана, за да остави играта на Бъфало да стъпче Каубоите, куотърбекът игра ключова роля в съединителя, за да публикува 13-ата си победа в кариерата. Алън постави филдгола, като направи четири от пет за 39 ярда, включително завършване на 13 ярда до Халил Шакир на трети и 4, при което въртящият се назад куотърбек изстреля пас в лицето на стремглав пас.

Защитата на Бъфало, междувременно, беше изключителна, като се има предвид, че липсваха шест редовни играчи със сигурността Мика Хайд (врат) и ръба на ръба Ей Джей. Епенеса (ребро) пропуска второто си поредно излизане и с битка Джордан Филипс (китка) се приземява на контузен резерв.

Макдермът се позова на опит и вяра, когато обсъждаше как се е задържал с бягащия назад Джеймс Кук и завърналия се Дионте Харти, след като и двамата се объркаха на територията на Билс.

Докато по-рано през сезона той можеше да остави на пейката единия или и двамата, Макдермот каза: „Имам доверие в тези момчета и ние сме в момента от сезона, в който излагате най-добрите си играчи.“

След като вече загубихте от отбори извън плейофите като Джетс и Нова Англия, Билс бяха по-добрият отбор в Лос Анджелис.

„Изкормихме го и намерихме начин“, каза Алън.

КАКВО РАБОТИ

Ръководен от Оливър бърз пас, който стигна до Стик пет пъти и ограничи Чарджърс да реализират четири от 14 шанса за падане на трета позиция.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Сигурност на топката. Кук се промъкна два пъти и загуби един при своите 32, за да накара Камерън Дикър да уцели гол от 53 ярда при 5:26 преди края. Харти не успя да върне удара на своите 33, което доведе до покачване на Лос Анджелис с 10-0 в началото на втората четвърт. Прихващането на Алън беше неговото 15-о за сезона.

ЗАПАСИ СЕ

WR Габриел Дейвис. След като бе задържан без улов в три от последните си четири мача, четвъртогодишният приемник имаше четири уловки за най-високите за сезона 130 ярда, включително TD от 57 ярда.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Пърцането на Харти беше непростимо, въпреки че сметките са слаби на мястото за връщане.

ТРАВМИ

LB Terrel Bernard се завърна след не- контактно нараняване на десния крак/глезен. ... CB Christian Benford се завърна, след като беше оценен за нараняване на врата. ... DT DaQuan Jones има шанс да се завърне тази седмица, след като пропусна два месеца с разкъсан гръден мускул.

КЛЮЧОВ НОМЕР

51 — ТД на Алън бърза общо, след като отбеляза два гола, напускайки него на шест зад O.J. Симпсън за втори в списъка на отбора.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Затворете домакинската програма срещу Нова Англия с шанс да компенсирате загубата на преднина в последните секунди на загуба с 29-25 на Патриотите на 22 октомври.