Бинингтън получава 14-и затвор в кариерата си, след като Блус победи Кепитълс с 3-0
AP News | 2024-01-21 | 06:25:04

ST. ЛУИС (AP) — Джордан Бинингтън спря 18 изстрела за 14-ия си шатаут в кариерата, а Сейнт Луис Блус победи Вашингтон Кепитълс с 3-0 в събота вечер.

Бинингтън се върна, след като даде четири гола на 25 удари по време на загуба с 5-2 от Кепитълс във Вашингтон в четвъртък вечер, за да получи втория си шатаут този сезон, докато отборите приключваха мачовете си у дома.

Брейдън Шен, Колтън Парайко и Джейк Нейгборс всички отбелязаха за сините, които бяха загубили три поредни (0-2-1) за най-дългото си пропускане, откакто временният треньор Дрю Банистър замени Крейг Берубе.

Чарли Линдгрен от Вашингтон, който стартира за четвърти път в пет мача и спечели в четвъртък, имаше 26 спасявания. Столиците спечелиха три от четири.

Съседите вкараха пауърплей гол при 4:09 до края на третия период. Сините, 30-ти в НХЛ с предимство на човека, бяха 0 за 5 при загубата в четвъртък и провалиха първата си възможност в този мач.

Парайко вкара гол с ръка, първи в кариерата си, в 2:37 на първия период за преднина от 1-0 в Сейнт Луис. Това беше 10-ият гол на "сините" този сезон, който ги изравни на второ място в лигата. Парайко открадна пас, който отиваше към Алекс Овечкин, нахлу 2-на-1 и нанесе удар с китка от горната част на кръга, който прелетя над ръкавицата на Линдгрен.

Шен вкара при забавен удар дузпа в 7:44 на втория период при еднократно изпълнение от десния кръг след пас от Джъстин Фолк.

Преди мача сините отпразнуваха класа си в Залата на славата за 2024 г. на Кийт Ткачук, Майк Лют и Павол Демитра. Бившият играч на сините T.J. Оши, съотборник на Ткачук, взе церемониалното лице и получи бурни аплодисменти от публиката.

Кепиталс: В Минесота във вторник вечер.

Блус: В Калгари във вторник вечер.