Блейк Уилър от Рейнджърс е аут до края на редовния сезон поради контузия, казва източник на AP
AP News | 2024-02-16 | 22:56:18

Нападателят на Ню Йорк Рейнджърс Блейк Уилър ще пропусне остатъка от редовния сезон на НХЛ поради контузия, според човек с познаване на ситуацията.

Човекът говори с Асошиейтед прес при условие за анонимност в петък, тъй като екипът не е предоставил актуална информация за състоянието на Уилър.

Уилър, който ще бъде поставен на дългосрочно контузен резерв по-късно през деня, изпадна в болка 11 минути след мача на Ню Йорк срещу Монреал в четвъртък вечерта. Той не успя да натовари десния си крак и се нуждаеше от помощ при излизане от леда.

Малко вероятно е той да може да се завърне в плейофите, които започват на 22 април, но Рейнджърс не изключват тази възможност в зависимост от възстановяването на Уилър и колко далеч напредват. Последният възможен ден за финала за Купа Стенли е 24 юни.

37-годишният Уилър има 21 точки в 54 мача през първия си сезон с отбора, след като бе изкупен от предишния си договор миналото лято от Уинипег.

„Той е ветеран играч, който дойде тук с причина“, каза треньорът Питър Лавиолет след победата на отбора му със 7-4 над Канадиънс. „Да видиш нещо подобно да се случва, това е трудно.“

Рейнджърс спечелиха пет поредни победи и са на първо място в Метрополитън Дивизия. След това те играят на открито на MetLife Stadium в неделя срещу съперника New York Islanders във втория от последователните мачове от Stadium Series в дома на NFL's Jets and Giants.