Бо Хорват вкарва два гола, Иля Сорокин прави 24 спасявания при победата на Айлъндърс с 5-1 над Койотс
AP News | 2024-01-05 | 06:48:05

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Бо Хорват вкара два гола, вторият в третия период с три гола на Ню Йорк, и Иля Сорокин направи 24 спасявания, за да помогне на островитяните да победят Аризона Койотс с 5-1 в четвъртък вечерта.

Андерс Лий и Жулиен Готие вкараха 52 секунди разлика за преднина от 4-1 в началото на третия, а Хорват се пързаля сам за гол без асистенция след оставащи седем минути.

Майк Райли също вкара за островитяните, които бяха загубили три от четири. Сорокин имаше три шутаута в пет предишни мача срещу Аризона.

Матю Барзал имаше две асистенции, които му дадоха 401 точки в НХЛ. Барзал, избран за третия си отбор на звездите в четвъртък, има шест асистенции в последните си шест мача.

Ник Шмалц вкара, а Конър Инграм направи 23 спасявания за Аризона. Койотите спечелиха шест от осем.

Лий вкара при открит шанс от слота в 4:49 на третия, когато Барзал получи пръчка при опит за изчистващо подаване и тя се отклони към Лий. Готие изнесе шайбата от своя край и вкара при първа къса атака от левия кръг.

Хорват откри резултата в 7:56 на първия период, 11 секунди след пауър игра. Ноа Добсън удари търкаляща се шайба от десния кръг, която рикошира в защитник точно към Хорват, който с бърз удар покрай Инграм от слота.

Райли направи 2-0 четири минути по-късно, когато отбеляза на изстрел на китката от долния ляв кръг. Обрат на Аризона в края на Айлъндърс доведе до бърз пробив 3 на 1.

Шмалц вкара в пауърплей 3:29 във втория период, за да направи 2-1. Койотс имаха предимство 5 на 3 за девет секунди след последователни дузпи на Ню Йорк, а Шмалц отбеляза четири секунди след изтичане на първата дузпа.

Койотс играха без нападателя Джейсън Зукър, който сервираше първия мач от наказание за три мача, след като изпълни дузпа срещу Флорида във вторник вечерта.

Защитникът на Айлъндърс Робърт Бортуцо беше поставен като контузен резерв преди мача поради контузия в долната част на тялото. Той беше чекнат във втория период на загубата с 5-4 в продължението на Колорадо във вторник вечер.

Вратарят на Ню Йорк Семьон Варламов също получи контузия в долната част на тялото в Колорадо и не беше на разположение. Вратарят Кен Епълби беше извикан от Американската хокейна лига Бриджпорт.

Айлъндърс: във Вегас в събота вечер.

Койотс: домакин на Уинипег в неделя вечер.