Бо Нейлър постигна първия си турнир от Големия шлем в кариерата си, Пазителите победиха Ейнджълс със 7-1
AP News | 2024-05-05 | 02:48:34

КЛИВЛАНД (AP) — Бо Нейлър постигна първия си турнир от Големия шлем в кариерата си, Остин Хеджис записа първия си хоумър от 14 юни, а Кливланд Гардиънс победиха Лос Анджелис Ейнджълс със 7-1 в събота вечерта.

Двукратният удар на Нейлър в шестия ининг дойде от титуляра на Ейнджълс Рийд Детмърс (3-3), който беше заредил базите след три влизания. Четирите RBIs бяха връх в кариерата за третогодишния кечър.

Хеджис, ударил .111 за сезона, удари хоумър с два ръна във втория. Рамон Лауреано добави соло удар в четвъртия за Пазителите, които имат втория най-добър рекорд в Американската лига с 21-12.

Кливландският ляв краен играч Стивън Куан, който води в AL с .353 среден удар, напусна играта след третия ининг поради стягане на лявото подколенно сухожилие.

Бен Лайвли (1-1) направи шест ининга, отказвайки се от едно бягане при четири попадения, докато отбеляза пет. Десничарят сложи край на поредица от девет старта без победа, която включваше четири загуби, откакто победи Канзас Сити, докато нападаше за Синсинати на 14 юни.

Ангелите намалиха изоставането си до 3-1 в петия мач на Зак Нето, който постави Jo Adell, но Ehire Adrianza излетя със заредени бази, за да прекрати заплахата. Нето и Адел имаха откраднати бази в ининга.

Детмърс допусна сезонни върхове от седем ръна и три хоумъра в 5 2/3 ининга. Ловецът Logan O’Hoppe излезе на петата позиция с контузия на дясната ръка.

Лос Анджелис не е печелил последователни мачове — или серия — в Кливланд от 2013 г. насам, като загуби 24 от последните си 27 на Progressive Field. Ангелите победиха Пазителите с 6-0 в първата серия от три мача.

Хеджис се появи 110 пъти, откакто стана член на Пиратите. Той завърши миналата година с шампиона от Световните серии Рейнджърс, преди да се присъедини отново към Кливланд като свободен агент.

Първият бейзмен на Гардиънс Джош Нейлър, затънал в спад 4-за-33, получи почивка. Кливланд е в разгара на серия от 16 мача за 16 дни, която приключва на 15 май.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Ангели: 2B Луис Ренгифо (заболяване) беше изваден от състава с висока температура, след като се разболя в петък. Rengifo има четвъртата най-висока средна стойност на вата в AL на .330 и е втори с девет откраднати бази.

Пазители: LHP Sam Hentges (възпаление на левия среден пръст), който е в списъка с контузени от 25 март не е допуснал участие в 4 2/3 ининга в четири рехабилитационни изяви с Triple-A Columbus.

Angels RHP Griffin Canning (1-3, 7.45 ERA) се изправя срещу Guardians RHP Carlos Carrasco (1-2, 6.59 ERA) във финала на серията в неделя.