Бохум побеждава Унион Берлин с 4-3 в битка за изпадане в Бундеслигата
AP News | 2024-05-05 | 17:41:18

БЕРЛИН (АП) — Унион Берлин, който игра с Реал Мадрид в Шампионската лига този сезон, се доближи до изпадане в Бундеслигата в неделя със загуба с 4-3 на домакинство на другия боец ​​Бохум.

Бранителят на Бохум Максимилиан Витек отбеляза два пъти в мач за първи път, преди Кевен Шлотербек да направи 3-0 в 37-ата. Шлотербек не се радваше на гол срещу бившия си клуб.

Треньорът на Юнион Ненад Биелица реагира с три смени на почивката, като пусна Йорбе Вертесен, Брендън Ааронсон и Крис Бедия вместо Кевин Воланд, Кевин Фогт и Лукас Тузарт.

Вертесен върна един удар в 59-ата, три минути преди Бедиа да получи втория удар на Юнион, но Филип Хофман от Бохум остана свободен да засече четвъртия удар с глава на гостите в 70-ата.

Ааронсън се справи блестящо да се измъкне на защитник, преди да настрои Бенедикт Холербах за третия удар на Юнион в 74-ата, но отборът домакин не успя да грабне изравнителен гол.

Union, който бе повишен в Бундеслигата едва през 2019 г., игра в Шампионската лига този сезон след малко вероятното четвърто място миналата година. Летните трансфери не дадоха желания ефект и тимът пусна дългогодишния любим треньор Урс Фишер да си отиде през ноември.

Бохум (33 точки) се придвижи с три точки пред Унион, който все още може да завърши деня на място в плейофа за изпадане, ако Майнц (28) победи Хайденхайм в късния мач.

Също по-късно, шампион на Бундеслигата Байер Леверкузен се надяваше да продължи своя непобеден старт от 48 мача до сезона в Айнтрахт Франкфурт, където беше без наказания треньор Шаби Алонсо.