Борусия Дортмунд свирна за зимната пауза, след като не успя да направи серия без победа в Бундеслигата
AP News | 2023-12-19 | 00:25:35

БЕРЛИН (AP) — Борусия Дортмунд беше свирена за зимната пауза от собствените си фенове във вторник, след като трудно Майнц се пребори, за да спечели 1-1 равенство, удължавайки серията без победа на домакинския отбор в Бундеслигата до четири мача.

Треньорът на Дортмунд Един Терзич и играчите получиха известни аплодисменти и насърчение, след като се приближиха до привържениците след мача, но нямаше празнично настроение за отбор, тъй като завърши годината без победа в нито един от последните си шест мача във всички състезания.

Те бяха започнали добре срещу Майнц, отборът, който осуети надеждите на Дортмунд за титлата в последния ден на миналия сезон.

p>

Юлиан Бранд възнагради положителното начало на Дортмунд с брилянтен свободен удар в горния десен ъгъл в 29-ата минута.

Майнц заплаши само преди почивката, когато Грегор Кобел отклони усилието на Марко Рихтер отдясно.

Но Сеп ван ден Берг изравни резултата след корнера в 43-та, когато защитата на Дортмунд не успя да отстрани правилно опасността и Филип Мвене остана невредим, за да намери ван ден Берг на далечната греда с центриране.

Дортмунд се бореше да възстанови доминацията си през второто полувреме. Терзич пусна Себастиен Халер и 19-годишния Самуел Бамба, за да активизират атаката му, след това американския нападател Гио Рейна срещу защитника Нико Шлотербек в 72-ата.

Дортмунд владееше повече топката в последните етапи, но изглеждаше неспособен да пробие.

Майнц създаде по-добри възможности за победа. Джонатан Буркард трябваше да вкара, когато имаше само Кобел за победа, но резервата на Майнц по някакъв начин изби удара му.

Рейна си помисли, че е вкарал в последната минута, но празненствата му бяха прекъснати от флага на линейния съдия. Проверка на VAR потвърди засадата.

Дониел Мален спаси удар в добавеното време, когато Дортмунд най-накрая започна да заплашва, макар и твърде късно.

СБОГОМ НА ФОРСБЕРГ

Трето място Лайпциг беше държано 1-1 срещу Вердер Бремен в последния мач на Емил Форсберг преди преминаването му в Ню Йорк Ред Булс.

Лайпциг водеше, когато Форсберг избяга под аплодисменти от съотборници и най-добри пожелания от опоненти в 62-ата. Форсберг пропусна Лоис Опенда и белгийският нападател вкара от третия опит в 47-ата, след като вратарят на Бремен Михаел Зетерер блокира първите му два опита.

Но Джъстин Нжинма грабна точка за Бремен, когато стреля в далечината корнер за изравнителен гол в 75-ата.

Също така Хофенхайм завърши наравно с Дармщат 3-3.