Брадли Бийл вкарва 37, Девин Букър добавя 31, докато Сънс успяват да победят със 127-109 над Лейкърс
AP News | 2024-01-12 | 08:02:03

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Брадли Бийл има рекордни за сезона 37 точки, включително осем тройки, Девин Букър добави 31 и Финикс Сънс разгромиха Лос Анджелис Лейкърс със 127-109 в четвъртък вечерта.

Кевин Дюрант добави 18 точки за Слънцата, които прекъснаха поредица от пет загуби от Лейкърс. Това беше и първата победа на Франк Фогел над бившия му отбор. Фогел беше треньор на Лейкърс в продължение на три сезона, включително през 2020 г., когато спечелиха титлата в НБА в света на Уолт Дисни.

Д'Анджело Ръсел имаше 19 точки извън пейката, докато Лейкърс падна до 5-11 след победата междусезонния турнир на НБА миналия месец. Лос Анджелис имаше седем играчи, които отбелязаха двуцифрени резултати, но направиха 17 подигравания, които доведоха до 28 точки на Финикс.

Бийл вкара 20 точки през третата четвърт, а най-голямата преднина на Сънс беше 32 в началото на четвъртата. Той беше единственият, който изравни рекорда на Слънцата за един мач за 3 точки, споделени от шестима играчи.

ЛеБрон Джеймс имаше 10 точки при стрелба 3 от 11 заедно с девет асистенции и пет борби. Антъни Дейвис и Остин Рийвс отбелязаха по 13 точки. И тримата играчи не видяха действие през четвъртата четвърт, тъй като Лейкърс изоставаха с 27 след три.

Лейкърс спечелиха две поредни победи, но паднаха под .500 при 19-20.

Кем Редиш беше в титулярния състав, но не игра през второто полувреме поради болка в коляното.

Това беше 10-ият мач за Букър с 30 точки този сезон. Той имаше 16 точки през първата четвърт, докато Слънцата имаха 11 точки преднина.

Отслабване на Джеймс даде преднина на Лейкърс със 7-6, преди Сънс да грабнат контрола. 19-футовият скок на Букър започна серия от 11-2, която изведе Финикс с осем по-малко от четири минути след началото на мача.

Друг скок на Букър даде предимство на Слънцата с 32-15 с две оставащи минути до края на мача първата четвърт, преди Лейкърс да направят късен удар, за да стигнат до 36-25 в края на периода.

Лос Анджелис продължи да намалява в началото на втората четвърт. Тройката на Джерод Вандербилт намали резултата до 40-34, но това щеше да бъде най-близкото до края на пътя, докато Финикс контрира със седем поредни точки като част от серия 10-2.

Джош Окоги. завърши удара с пробивно забиване, докато беше фаулиран от Jaxson Hayes. Okogie завърши играта за три точки с наказателно хвърляне, за да направи 50-36 при 7:44 оставащи до края на първото полувреме.

Сънс: В Портланд в неделя.

Лейкърс: Пътуване до Юта в събота.