Брандън Инграм отбеляза най-високите за сезона 40 точки, докато Пеликанс победиха Уизардс със 142-122
AP News | 2023-12-14 | 04:56:20

ВАШИНГТОН (АП) — Брандън Инграм отбеляза най-високите за сезона 40 точки, Трей Мърфи III добави шест тройки и 27 точки и Ню Орлиънс Пеликанс с малко играчи направиха най-доброто си офанзивно представяне за сезона при победа със 142-122 над Вашингтон Уизърдс в сряда вечер.

Йонас Валанчунас добави 16 точки и 18 борби, а Си Джей Макколъм имаше 22 точки, когато Пеликанс започнаха гостуване от три мача без двукратния играч на звездите Зион Уилямсън, който остана с изкълчен глезен.

Инграм, Мърфи, Валанчунас и Макколъм комбинираха 35 от 56 удара (62,5%) от пода, тъй като Ню Орлиънс засенчи най-високата си точка от предишния сезон от общо 131.

Уилямсън е ден за ден, според треньора Уили Грийн, след като получи контузия късно при победата срещу Минесота в понеделник.

Кайл Кузма вкара 27 точки, за да поведе Вашингтон, който водеше с 15 точки в началото, но изоставаше от средата на втората четвърт. Билал Кулибали, седмият избор в драфта, добави 16 точки.

Магьосниците допуснаха повече от 140 точки за втори път тази седмица, като загубиха със 146-101 от Филаделфия в понеделник. Вашингтон загуби за 20-и път в 23 мача, най-бързото, което отборът е достигал до този общ брой загуби от сезон 2012-13.

Пеликанс изтриха по-голямата част от ранния си дефицит до края на първото тримесечие и взеха първата им преднина, когато Мърфи отбеляза тройка, направи резултата 42-40.

Макколъм го последва с 3, а Мърфи удари 31-фут, докато Пеликанс продължиха серия от 22-4, която беше част от 47 точки втора четвърт и 75 точки първа част. И двете оценки бяха най-добри за сезона за Ню Орлиънс.

Пеликанс: Посетете Шарлът в петък.

Уизардс: Домакин на Индиана в петък.