Брандън Милър отбелязва 31 точки при седем тройки, докато Хорнетс победиха Кавалиърс със 118-111
AP News | 2024-03-28 | 03:48:18

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Новобранецът Брандън Милър направи седем тройки и завърши с 31 точки, а Шарлът Хорнетс победи Кливланд Кавалиърс 118-111 в сряда вечер, за да си отмъсти за загуба от 23 точки по-рано през седмицата.

Майлс Бриджис и Тре Ман добавиха по 17 точки, а Грант Уилямс имаше 16 за Хорнетс, които стреляха 58% от игра да прекъсне поредица от пет загуби. Васа Мичич записа 11 точки и 12 асистенции, а Ник Ричардс добави 11 точки и 10 борби.

Джарет Алън вкара 24 точки, а Сам Мерил добави 17 за Кавс, които загубиха четири от последните си пет мача. Алън стана първият играч на Кливланд в четири мача с топ 20 точки.

Кавалиърс победиха Хорнетс със 115-92 в понеделник вечерта в Кливланд, след като Маркъс Морис старши беше изгонен след висок удар с лакът, който сплеска Ричардс.

Стършелите, които започваха домакинство от осем мача, след като изиграха 13 от 17 навън, играха вдъхновено от самото начало.

По време на една част от четвъртата четвърт, Шарлът имаше четири шанса да отбележи, след като две офанзивни борби от Уилямс запазиха притежанието живо, което в крайна сметка доведе до това, че Милър намери свободна лента по средата и заби забивка с една ръка.

Издърпване 3 на Дариус Гарланд от върха на ключа даде преднина на Кавалиърс със 107-105 с 6:47 до края на мача и изглежда, че Кавс може да са на ръба да се отдръпнат.

Но Хорнетс останаха близо и си върнаха преднината с две оставащи минути, когато Милър захрани Майлс Бриджис за аллея-уп забивка в прехода и след това удари флоутър с една ръка.

Кавалиърс се нараниха с грешки в последния 1:04, като Алън пропусна два наказателни удара и две обърнати топки, включително Карис ЛеВърт беше освиркван за пътуване.

Кливланд не отбеляза гол във финалните 3: 28 от мача.

Милър, който беше 7 за 13 отвъд дъгата, отстрани Кавс с 3 25 секунди преди края.

Cavaliers: Домакин на 76ers в петък вечер.

Hornets: Домакин на Warriors в петък вечер.