Брандън Милър, Тре Ман водят Хорнетс пред Хоукс със 122-99 за трета поредна победа за сезона
AP News | 2024-02-15 | 04:40:18

ШАРЛОТ, Северна Каролина (АП) — Брандън Милър вкара 26 точки, Тре Ман добави 21 точки, осем борби и шест асистенции, и Шарлът Хорнетс спечелиха рекордната си трета поредна победа за сезона със 122-99 над Атланта Хоукс в сряда вечерта.

Майлс Бриджис се включи със 17 точки за Шарлът, който се подобри до 3-0 след добавянето на Ман, Грант Уилямс, Василие Мачич, Сет Къри и Дейвис Бертанс на крайния срок за търговия.

Уилямс имаше 15 точки и 10 борби, докато Мичич добави 13 точки и пет асистенции от пейката.

Това беше първата двуцифрена победа за сезона за Шарлът (13-41). Феновете скандираха „Да вървим Хорнетс“, след като треньорът Стив Клифърд изпразни резервната си скамейка при 1:11 оставащо време в рядкото избухване.

Де’Андре Хънтър имаше 21 точки от пейката, за да поведе Хоукс (24-31), докато Джалън Джонсън добави 19 точки и 12 борби. Трей Йънг беше ограничен до 12 точки и 12 борби, след като беше глобен с $35 000 по-рано през деня от НБА за жеста "пари" към длъжностно лице.

Стършелите контролираха играта от самото начало и изградиха преднина от 61-55 на полувремето зад новобранеца Милър, който имаше 18 точки и четири тройки на почивката. Шарлът увеличи преднината си до 16 след третата четвърт, задържайки Хоукс на 25 точки през периода.

Това беше последният мач преди паузата за Мача на звездите и за двата отбора.

Хоукс: домакин на Торонто на 23 февруари.

Хорнетс: в Юта на 22 февруари.