Брънсън, Харт помогнаха на Никс да се съберат от дефицита от 21 точки, за да победят Кингс, удари три мача
AP News | 2024-04-05 | 04:24:49

НЮ ЙОРК (АП) — Джейлън Брънсън имаше 35 точки и 11 асистенции, Джош Харт отбеляза рекордните за сезона 31 точки и Ню Йорк Никс изтриха пасив от 21 точки и победиха Сакраменто Кингс със 120-109 в четвъртък вечерта, за да прекъснат поредица от три загуби.

Часове след като обявиха, че Джулиъс Рандъл ще има операция на дясното рамо и ще пропусне остатъка от сезона, Никс показаха защо все още могат да бъдат опасни без него. Харт се отърси от изкълчена дясна китка, за да вкара 14 за 19 и да добави девет борби и осем асистенции, а Донте Ди Винченцо вкара 21 точки.

Никс ​​изравниха Орландо за четвъртия най-добър резултат в Източната конференция при 45-31. Меджик притежават директния тайбрек и биха имали предимство на домашния корт в серия от първи кръг, ако завършат със същия рекорд.

Де’Арън Фокс имаше 29 точки, седем борби и седем асистенции за Кингс, които пропуснаха шанса да изравнят Ню Орлиънс и Финикс на шесто място в Запада. Бяха спечелили две поредни победи. Кийгън Мъри вкара 18 точки.

Домантас Сабонис завърши със 17 точки, 11 борби и седем асистенции за Кингс, които започват гостуване от четири мача, с последователни мачове срещу Пеликанс и Сънс, когато се приберат у дома следващата седмица.

Това беше трудно начало на деня за Никс, които обявиха сутринта, че Рандъл ще се нуждае от операция заради контузията, която получи при победата над Маями на 27 януари. Никс изглеждаха като един от най-силните отбори в лигата в този момент, когато те биха изравнили вторите най-много победи за всеки месец в историята на франчайза, завършвайки 14-2.

И изглеждаше, че вечерта ще бъде трудна, когато Кралете ги блеснаха през първите 15 минути от мача, надпреварвайки се до преднина от 46-25, като същевременно отправиха 19 от първите си 28 удара (68%). Но Никс отговориха със серия от 16-2, за да влязат в мача, след което поеха контрола над него през четвъртата четвърт.

Тройката на Фокс даде преднина на Сакраменто от 95-92 с 9:55 до края на играта, преди Брънсън и Харт да реализират отигравания за три точки в серия от 13-0, която даде преднина на Никс със 105-95 Тройка на Брънсън по средата на четвъртата.

Сабонис вкара преди Брънсън да има два поредни коша, за да увеличи преднината до 12 и Сакраменто никога повече не заплашва.

Сакраменто стартира със 7-към-9 от диапазон от 3 точки до преднина от 35-20 след една четвърт.

Кралете: Посещение Бостън в петък вечер.

Никс: Посетете Чикаго в петък вечер.