Брънсън вкара 44, Никс победи Пейсърс със 121-91, за да отдалечи победа от финалите на конференцията
AP News | 2024-05-15 | 05:00:09

НЮ ЙОРК (AP) — Джейлън Брънсън вкара 44 точки, достигайки 40 за пети път през този постсезон, и Ню Йорк Никс отдалечиха победа от първото си финално участие в Източната конференция от 2000 г. насам, като победиха Индиана Пейсърс със 121-91 във вторник вечерта в мач 5.

Никс ​​се възстанови след пълна загуба в неделя и си гарантираха поне още един мач в Медисън Скуеър Гардън пред техните ревящи фенове, които жадуваха отново да видят големи мачове в края на пролетта. Джош Харт имаше 18 точки и 11 борби, а Дюс Макбрайд отбеляза 17 точки, след като бе включен в стартовия състав.

Поставеният под номер 2 Никс може да спечели серията в петък вечер в Индиана след първите две -дневна почивка между игрите от сериите. Домакинският дебют на Кейтлин Кларк в WNBA с Индиана Февър е насрочен за четвъртък вечер в Гейнбридж Фийлдхаус.

Мач 7, ако се наложи, ще бъде неделя следобед.

Брунсън нарани десния си крак в игра 2 и беше ограничен до 18 точки в неделя, най-ниската му стойност от следсезона, когато Пейсърс победиха Никс пода в 121-89 лудост. Той продължи да настоява, че е добре и няма причина да се разпитва този вторник.

Дърпайки бързо за тройки извън дрибъла или използвайки поредицата си от фалшификати и завъртания, за да постави меки скокове в лентата, Брънсън вкара 18 за 35 и отново изглеждаше като играчът, завършил пети този сезон в гласуването за MVP, не този, който вкара 10 за 26 в игра 3 и 6 за 17 в неделя.

Той вкара 28 през първото полувреме, рекорд за плейофите на Никс, и след това завърши мача в четвъртата със седем поредни точки, завършили с игра за три точки, която направи резултата 106-86 при 7:57 до края.

Брунсън, който вкара 43 в мач 1, за да стане четвъртият играч в историята на НБА с четири последователни мача с 40 точки в плейофите, имаше много помощ. Алек Бъркс, който беше изцяло извън ротацията, докато не се появи отново след поредица от контузии, добави 18 точки от резервната скамейка, а Исая Хартенщайн имаше седем точки и 17 борби, помагайки на Никс да победят Пейсърс с 53-29 на чашата.

Паскал Сиакам вкара 22 точки за шестия поставен Пейсърс, който ще се опита да остане непобеден у дома в следсезона, за да форсира решаващия мач. Майлс Търнър добави 16, но Играчът на звездите Тайрис Халибъртън имаше само 13, след като имаше средно 29,7 в последните три мача.

Индиана започна силно и водеше с 25-20, преди Никс да излязат напред с поредица от 11-0 по пътя към преднина от 38-32 след един. Треньорът на Пейсърс Рик Карлайл изгори три таймаута през четвъртината, като публиката изглежда ставаше все по-шумна с всеки.

Брунсън имаше последователни кошове за преднина от 13 точки в началото на втората четвърт и след това получи първия кош в серия от 9-0, която направи резултата 65-47 при оставащи 2:11.

Никс ​​не са достигали до финалите на конференцията, откакто Пейсърс ги победиха през 2000 г. в шестата среща между отборите за осем години. Този имаше част от ожесточението на Никс-Пейсърс от 90-те години в мач с пет технически фаула.

Исая Джаксън беше отсъден за фаул за твърд избор, който прати Донте ДиВинченцо на корта през първото полувреме. Хартенщайн се приближи и застана гърди в гърди с Джаксън, а Бъркс също влезе и изглежда вдигна ръката си и се свърза с Джаксън. И тримата играчи получиха технически фалове.

По-късно, след като ДиВинченцо удари пропуска на джъмпера на Брънсън, той и Търнър се заплетоха, докато ДиВинченцо се опитваше да се бие чрез избор. След това те си крещяха един на друг след отсъден фаул и двамата получиха технически фалове, докато публиката скандираше името на Ди Винченцо, докато реферите преглеждаха играта.