Брънсън вкарва 38, Никс прекъсва серия от седем победи на Бъкс с победа 129-122
AP News | 2023-12-25 | 21:59:34

НЮ ЙОРК (AP) — Джейлън Брънсън вкарва 38 точки и Ню Йорк Никс прекъсва серия от седем победи на Милуоки, прекратявайки своите продължителна загуба срещу Бъкс с победа със 129-122 в понеделник.

Никс ​​бяха пропуснали девет поредни срещи, включително загуба със 130-111 в събота в началото на тази серия от два мача. Бъкс се справиха лесно с Ню Йорк два пъти, докато изпълняваха програмата си за декември, но не успяха да решат Брънсън през целия сезон и пойнтгардът получи много помощ от своите съотборници този път.

Джулиус Рандъл добави 24 точки и девет борби, RJ Barrett се върна след слабия мач в събота с 21 точки, а Имануел Куикли влезе от пейката за 20.

Янис Адетокумбо и Дамян Лилард вкараха по 32 точки за Бъкс, които паднаха до 9-2 този месец. Крис Мидълтън добави 24.

Бъкс спечелиха 146 точки срещу Никс на четвъртфиналите на Междусезонния турнир на 5 декември и не се охладиха много в събота. Но те изглеждаха без енергия в понеделник по средата на удължения коледен престой в Ню Йорк, с още един мач, който остава в града, когато гостуват в Бруклин в сряда.

Милуоки влезе със средно 132,4 точки през декември, но не можа дори да преодолее 40, докато не останаха по-малко от четири минути до края на първото полувреме. Бъкс изоставаха с 16 с 4 1/2 минути оставащи до края на мача преди късна суматоха, която направи голмайстора по-близо, отколкото се усещаше в мача.

Брунсън отбеляза 15 за 28 от полето, следвайки игри от 45 и 36 точки срещу Бъкс този сезон. Айзая Хартенщайн имаше 11 точки и 8 борби, а Джош Харт влезе от пейката за 10 точки и 9 борби.

Антетокумбо имаше 13 борби и 6 асистенции, но Бъкс паднаха до 3-3 в шестата си поредна игра Коледна изява.

Видео таблото отгоре неправилно посочи брат му Танасис като титуляр, когато съставите бяха обявени, но Янис бързо напомни на всички кой е той, като удари един пас при началното притежание и след това направи скок при следващото пътуване. Но Брънсън беше най-добрият играч на паркета през остатъка от периода, отбелязвайки 15 точки, за да предизвика Никс до преднина от 36-27 след една – същата преднина, която Бъкс имаха в събота.

Лилард се опита да помогне Бъкс се откъснаха с дефицит от 13 точки във втория, но не получиха голяма помощ, като Мидълтън отбеляза 1 за 7 и Адетокумбо 1 за 6. Тройката на Рандъл направи 62-51 на почивката.

Милуоки го намали до 77-73 в средата на третата четвърт, но Харт имаше добър изблик от три поредни коша за Никс по-късно през периода, когато Ню Йорк го върна до 98-87 след три.

Bucks: Посетете Бруклин в сряда.

Никс: Посетете Оклахома Сити в сряда.