Брънсън вкарва 43, докато Никс се събира през второто полувреме, за да победи падащите Бъкс със 122-109
AP News | 2024-04-08 | 03:41:04

Джейлън Брънсън вкара 43 точки и Ню Йорк Никс скочиха през второто полувреме, за да спечелят със 122-109 в неделя и да предадат на Милуоки Бъкс четвърта поредна загуба.

Бъкс са изправени пред най-дългата си серия от загуби за сезона и също така загубиха шест от последните си седем. Милуоки е мач пред Никс и Орландо Меджик в надпреварата за номер 2 в плейофите на Източната конференция след Бостън Селтикс.

Поне тази загуба дойде на отбор с победен рекорд. Текущият спад на Бъкс започна със загуби от Вашингтон Уизардс, Мемфис Гризлис и Торонто Раптърс, които са доста под 0,500.

Янис Адетокумбо от Милуоки имаше 28 точки, 15 борби и осем асистенции при завръщането си в действие, след като пропусна загубата на Бъкс със 117-111 от Раптърс в петък поради проблем с лявото му подколенно сухожилие. Това отбеляза едва четвъртия път в последните 29 мача, в които топ трима играчи на Бъкс – Адетокумбо, Дамян Лилард и Крис Мидълтън – бяха на разположение.

Но те няма да стигнат до края на играта. Мидълтън получи удар в лицето по средата на втората четвърт и не игра през останалата част от вечерта.

Мидълтън падна на пода, след като Donte DiVincenzo от Ню Йорк неволно го удари в лицето. Докато Мидълтън лежеше по корем, центърът на Никс Исая Хартенщайн падна след удар и се приземи върху гърба на нападателя на Бъкс.

Трикратният играч на звездите се отправи към съблекалнята с кръв, течаща от устата му.

Без Мидълтън на пода, Брънсън и Никс се събраха. Брънсън има средно 37,2 точки в пет мача срещу Бъкс този сезон. Той имаше осем асистенции и шест борби също в неделя.

Ди Винченцо вкара 26 точки, а Хартенщайн добави 18 точки и 10 борби. Джош Харт отбеляза седем точки, девет борби и девет асистенции.

Боби Портис отбеляза 24 точки, а Лилард имаше 23 за Бъкс.

След като изоставаха с 61-50 на полувремето, Никс излязоха в предни позиции, като надвиха Бъкс с 20-6 през първите шест минути на третата четвърт.

Ди Винченцо отбеляза две наказателни удара 6:58 до края в третия, за да изведе Никс напред за първи път, откакто имаха предимство от 6-5 по-малко от четири минути след мача. Хартенщайн го последва със забивка след кражба на OG Anunoby, за да увенчае срива с 14-1.

Бъкс изоставаха с 87-85 в последната минута на третата четвърт, когато Пат Конаутън се насочи към коша и ударът му беше блокиран от Мичъл Робинсън. След това Брънсън вкара кош с втори до края на периода, за да започне серия от 15-4, която увеличи преднината на Никс до 13.

Милуоки намали преднината до 104-98 след тройка на Портис с Остава 6:28, но Бъкс останаха без голове през следващите 2 минути и половина, докато Никс възстановиха двуцифреното си предимство.