Брънсън вкарва най-високите за кариерата си в плейофите 47 точки, води Никс пред 76ers за преднина от 3-1
AP News | 2024-04-28 | 22:08:18

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Джейлън Брънсън отбеляза най-високите за кариерата си в плейофите 47 точки, добави 10 асистенции и Ню Йорк Никс победиха Филаделфия 76ърс 97-92 в неделя, за да поведат с 3-1 в плейофната си серия от първия кръг.

ОГ Ануноби добави 16 точки и 14 борби и пое част от защитата срещу Джоел Ембийд в четвъртата четвърт, когато Никс се придвижиха до победа и стигнаха до полуфиналите на Източната конференция за втора поредна година.

Поставените под номер 2 Никс могат да направят това с победа у дома във вторник вечер.

Ембийд изигра цялото второ полувреме, след като 76ers се объркаха сериозно, когато той седна в първото. Но центърът на звездите, който се справяше с продължаващи проблеми от хирургически ремонтираното си ляво коляно, което изглеждаше повреден след забивка в мач 1, и наскоро беше диагностициран с парализа на Бел, форма на лицева парализа, не можа да разбере кошница през четвъртата четвърт.

Ембийд завърши с 27 точки, 10 борби и шест асистенции. Tyrese Maxey добави 23 точки за 76ers, които ще се опитат да форсират още един мач у дома, който ще бъде в четвъртък.

Не че 76ers имаха голямо предимство на домашния терен в неделя. Феновете на Никс бяха из цялата арена и скандираха на Брънсън по-силно „MVP! MVP!“ отколкото Embiid — който спечели наградата миналия сезон — получи от феновете на домакините.

Брансън спечели всеки един от тях в ден, когато част от обичайната му поддръжка не можеше да заработи.

Джош Харт пропусна всичките седем удара, а Донте ДиВинченцо пропусна първите си седем. Но Харт грабна 17 борби и Никс продължиха след пропуснати удари, особено когато беше ясно, че Ембийд няма енергия да продължи да ги преследва, и вкараха 21 точки за втори шанс.

Брунсън беше в съблекалнята, за да започне четвъртата четвърт, но се върна, за да вкара кош над Ембийд по време на серия от 6-0 на Никс, която им даде преднина завинаги и направи 86-81. Той получи още един кош, който направи 95-89 с оставащи 55 секунди и Никс го затвориха.