Браун и Уайт повеждат атаката на Селтикс с 3 точки, задвижвайки Бостън до 120-95 победа над Кавалиърс в мач 1
AP News | 2024-05-08 | 03:32:18

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун вкара 32 точки, Дерик Уайт направи седем тройки и добави 25, и Бостън Селтикс надиграха Кливланд Кавалиърс със 120-95 във вторник вечерта в мач 1 от серията от втория кръг на плейофите.

Джейсън Тейтъм завърши с 18 точки и 11 борби, за да помогне на Селтикс да дръпнат през второто полувреме.

Кавалиърс направиха 11 от 42 от диапазона за 3 точки и поддържаха темпото рано. Но Селтикс бяха още по-ефективни отвън, свързвайки се на 18 от 46 отвъд дъгата за мача.

Това помогна на Бостън да пренесе преднина от 15 точки в четвъртата четвърт. След това Селтикс започнаха последния период със серия 10-2, за да увеличат преднината си до 102-79.

Донован Мичъл имаше 33 точки и шест асистенции за Кавалиърс. Той е четвъртият играч в историята на лигата, който отбелязва 30 или повече точки в шест поредни откриващи серии от плейофи, присъединявайки се към Майкъл Джордан (три пъти), Коби Брайънт и Уилт Чембърлейн.

Дариъс Гарланд добави 14 точки.

Мач 2 е в четвъртък вечер в Бостън.

Уайт продължи оттам, откъдето спря, след като отбеляза 38 и 25 точки в последните два мача срещу Маями Хийт в първия кръг.

С Кавалиърс горещи от линията за 3 точки рано, Уайт поведе атаката на Селтикс. Това беше неговият трети път този постсезон с поне шест тройки.

И двата отбора играха без своите титулярни центрове. Джарет Алън от Кливланд пропусна четвъртия си пореден мач заради контузия в ребрата, която получи в първия кръг срещу Орландо. Кристапс Порзингис от Бостън бе отстранен за втори пореден мач с разтегнат десен прасец.

Предпоставените Селтикс получиха удължена почивка, след като направиха бърза работа с Хийт в първия кръг. Те изглеждаха като отпочинал отбор, като поведоха с 12-2, като девет от тези точки бяха на Браун.

Мичъл беше също толкова агресивен за Кливланд, отбелязвайки осем точки по време на 21-9 удар на Кавалиърс, за да се върне назад в предни позиции.

Но Бостън се успокои, затваряйки началния период с резултат 19-11, за да вземе предимство от 40-34 във втория.

74-те комбинирани точки в началния период бяха най-много в плейофен мач на Селтикс от 1990 г. насам и трети най-много в историята на франчайза.

Селтикс поведоха с 59-49 на полувремето.