Браун отбелязва 31 точки, Уайт прави 1-ви трипъл-дабъл в кариерата си при победата на Селтикс със 119-94 над Детройт
AP News | 2024-03-19 | 03:56:33

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун вкара 31 точки за три четвърти, Дерик Уайт записа първия си трипъл-дабъл в кариерата и най-добрият в НБА Бостън Селтикс победи Детройт Пистънс със 119-94 в понеделник вечер.

Звездата на Бостън Джейсън Тейтъм пропусна мача поради контузия на десния глезен, но Селтикс имаха повече от достатъчно, за да компенсират липсата на техния водещ реализатор (27,1 точки на мач) и борец (8,3).

Уайт имаше 22 точки, 10 борби и 10 асистенции. Той завърши своя трипъл-дабъл, когато подаде към Пейтън Причард, който вкара тройка с 6:25 за игра.

Причард отбеляза 23 точки в шестата поредна победа на Селтикс.

Нападателят на Бостън Кристапс Порзингис се завърна, след като пропусна пет мача с разтегнато сухожилие на дясното бедро. Той отбеляза 20 точки и осем борби за 22 минути.

Джейдън Айви поведе Детройт с 21 точки. Кейд Кънингам, който има средно 22,2 точки за отбора на мач, почива за лечение на травма на лявото коляно.

Бостън също игра без титулярния гард Джру Холидей (натъртване на дясното рамо) и резервния нападател Ал Хорфорд. 37-годишният Хорфорд не е играл последователни мачове този сезон.

Селтикс откриха преднина от 47-37 след 3 точки на Браун в средата на втората четвърт. Те имаха предимство от 61-48 на почивката.

Едно от най-големите аплодисменти в мача се случи, когато Причард направи изящен пас зад гърба към Ксавие Тилман за бърз пробив. След това Браун беше фаулиран при ударен кош, който доведе до игра за три точки, което направи 88-66 в края на третата четвърт.

Пистънс: домакин на Индиана Пейсърс в сряда вечер.

Селтикс: домакин на Милуоки Бъкс в сряда.