Браян Бело допусна 1 попадение в 6 ининга, докато Ред Сокс надминаваха Пиратс с 8-1
AP News | 2024-04-20 | 03:24:21

ПИТСБЪРГ (AP) — Браян Бело допусна едно попадение в шест ининга, Роб Рефснайдер направи първия си хоумрън за сезона и Бостън Ред Сокс надмина борещия се Питсбърг Пайрътс с 8-1 в петък вечер.

Бело (3-1) удари седем и изхвърли две. Единственото попадение, което той предаде, беше водещо удвояване на Джак Сувински в края на секундата. Бело оттегли последните 11 биячи, с които се изправи, докато Ред Сокс се върнаха от мрачното домакинство, като нанесоха на Пиратите четвъртата им поредна загуба.

Рефснайдер, който дебютира за сезона в четвъртък, след като беше активиран от списъка с контузени, удари два удара с един аут в петия, който преследва Куин Пристър (0-1). Wilyer Abreu, Triston Casas и Ceddanne Rafaela също се прибраха за Бостън. Абреу завърши 3 за 5, докато Рефснайдер и Конър Уонг отбелязаха по две попадения.

Кам Бузър, 31-годишен левичар, който се оттегли от бейзбола и стана дърводелец след сезон 2017 г. позволи да се класира на деветото място в дебюта си във Висшата лига.

Priester, избран от първия кръг за 2019 г., който беше повикан от Triple-A Indianapolis в четвъртък, се затруднява в първия си старт от голяма лига за сезона.

22-годишният десничар се отказа от самостоятелни удари на Абреу и Касас в първия ининг и се трудеше оттам. Пристър, чието завръщане в големите след неравна 2023 г. беше подкрепено от подобрено командване, което му помогна да натрупа 20 удара в три старта, отбеляза само два, като се отказа от пет ръна, четири спечелени, в 4 1/3 ининга.

Питсбърг се охлади след старт 9-3. Пиратите отпаднаха седем от девет оттогава, като голяма част от вниманието беше насочено към избрания номер 1 за 2023 г. Пол Скенс. Десничарят удари осем удара в 3 1/3 ининга за Индианаполис в четвъртък, въпреки че Питсбърг настоява, че не бърза да го изведе.

Бостън, подобно на Пиратите, започна горещо. Ред Сокс спечелиха седем от 10, за да започнат сезона, преди да изпуснат седем от 10 по време на домакинството от 10 мача срещу Балтимор, Лос Анджелис Ейнджълс и Кливланд. Контузиите на видни играчи се натрупаха, въпреки че стартовата ротация беше сред най-добрите в големия турнир, въпреки загубата на Лукас Джолито за сезона от операция на Томи Джон през март.

Титулярите на Ред Сокс са публикували 1,71 ERA в 21 мача, със 114 страйкаута срещу 27 пропуска.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Red Sox: 3B Рафаел Девърс (натъртено ляво коляно) беше изваден от състава за втори пореден мач, въпреки че мениджърът Алекс Кора се надява, че Девърс няма да има нужда пътуване до списъка с ранени. ... RHP Ник Пивета (десен лакът) е „тренд“ в правилната посока според Кора. Pivetta скоро ще проведе сесия на bullpen.

Pirates: C Yasmani Grandal (ляв крак) служи като определен нападател за Triple-A Indianapolis в петък, след като улови седем ининга в четвъртък. ... LHP Marco Gonzalez (лява предмишница) е спрян поне за следващите две седмици.

Серията от три игри между лигите продължава в събота. Кътър Крауфорд (0-0, 0.42 ERA) започва за Бостън срещу Мич Келър от Питсбърг (2-1, 4.50).