Брайън Рейнолдс постигна 100-ия хоумрън в кариерата си, докато Пиратите победиха Тайгърс със 7-4 за 3-та поредна победа
AP News | 2024-04-09 | 03:41:05

ПИТСБЪРГ (AP) — Брайън Рейнолдс постигна 100-ия си хоумрън в кариерата, Конър Джо и Джаред Триоло имаха по два попадения и два RBI и Pittsburgh Pirates победиха Detroit Tigers със 7-4 в понеделник вечер.

Джоуи Барт също участва в два ръна за Pirates, като Pittsburgh подобри до 9-2, най-добрият рекорд в Националната лига.

Мич Келър (1-1) допусна два ръна при пет попадения с три ходения и девет удара, за да спечели първата си победа за сезона. Дясната ръка Келър е работил най-малко пет ининга в 34 поредни старта, най-дългата активна серия в големите турнири.

Колт Кийт и Мат Вирлинг имаха две попадения и всеки участваше в серия за Тигрите. Райли Грийн добави дубъл на RBI в деветия.

Рийз Олсън (0-1), който ослепи в първия си старт за сезона миналата седмица срещу Ню Йорк Метс, се бореше срещу Пиратите. Олсън допусна шест ръна при девет удара с три разходки и три удара в 4 1/3 ининга. Детройт загуби четири от пет, след като започна с 5-0.

Питсбърг, който се нуждаеше от победи, за да победи Балтимор два пъти през уикенда, свърши бърза работа с Тигрите. Барт завърза сингъл от две серии в долната част на втория, който рикошира от втора база и в централното поле, за да помогне на Пиратите да поведат с 3-1 в началото.

Кетчърът, придобит при сделка със Сан Франциско миналата седмица, е четвъртият играч на Pirate, откакто RBI стана официална статистика през 1920 г., който кара многократно в първите си два мача с клуба.

Триоло даде много възглавница на Питсбърг в третото със сингъл от два ръна, който направи резултата 5-1.

Андрю МакКъчън за малко пропусна 300-ия си хоумрън в кариерата, когато започна от дъното на петия с двоен, който удари горната част на високата 21 фута стена на Роберто Клементе в дясното поле. МакКъчън по-късно вкара гол при дубъл на Джо.

Рейнолдс поведе на шестата позиция със соло хоумрън към центъра, за да стане 25-ият играч в историята на франчайза, който е уцелил 100 хоумръна с отбора.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Тигри: Поставих полезен играч в полето/аутфилд Анди Ибанес в 10-дневния списък с контузени с разтегнато ляво подколенно сухожилие. Ибанес получи контузията, докато играеше топка при загуба от Оукланд в неделя. Детройт извика полезен вътрешен/аутфилдър Уенсъл Перес от Triple-A Toledo.

Перес направи своя дебют във Висшата лига като щипков играч в осмия, когато удари на три терена, докато се изправя срещу Аролдис Чапман с заредени бази.

Краткият набор от две игри приключва във вторник. Кейси Майз (0-0, 6.23 ERA) започва за Тигрите срещу Мартин Перес (1-0, 2.45).