Бреана Стюарт съсипа домакинския дебют на Кейтлин Кларк, като поведе Либърти над Fever със 102-66
AP News | 2024-05-17 | 03:24:20

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Бреана Стюарт съсипа домакинския дебют на Кейтлин Кларк в редовния сезон, като отбеляза 31 точки, за да поведе Ню Йорк Либърти до 102-66 победи пред разпродадена публика от 17 247 в четвъртък вечерта.

В най-очаквания дебют на новобранец на Индианаполис след Пейтън Манинг през 1998 г., Кларк не представи очакваното представяне. За втори пореден мач тя имаше проблеми с фалове. Новобранецът завърши с девет точки, седем борби, шест асистенции и три проиграни топки, нито една след първата четвърт – драматично подобрение спрямо 10-те, които имаше във вторник вечер.

Кларк също беше 2 от 8 от полето и само 1 от 7 за тройки.

Сабрина Йонеску и Джонкел Джоунс вкараха по 14 за Ню Йорк, който спечели осем поредни победи над Индиана. Джоунс също имаше 10 борби.

Алия Бостън имаше рекорд в мача с 12 точки и 10 борби за Индиана.

Либърти не само направи живота труден за Кларк, те направиха нещата трудно за Индиана.

Стюарт помогна на Ню Йорк да вземе контрола, като поведе с 25-16 след една четвърт. И когато Треската намали дефицита до 32-27 по средата на втората четвърт, Стюарт отговори с четири поредни точки, за да стимулира серия от 12-0, която осигури на Либърти 44-27 възглавница в края на първото полувреме.

Индиана най-накрая отговори, като затвори третата четвърт с 12 поредни точки, като първите седем бяха благодарение на Кларк, за да направи 67-56 след три.

Но защитаващите се шампиони в Източната конференция откриха четвъртата четвърт при удар с 12-0 и стигнаха до втората си поредна победа.

ДА ПОСТИГНЕМ ПЪТУВАНЕТО

Индианаполис бързо се превръща в любима дестинация за бившите съотборници и треньори на Кларк. Бившият гард на Хокийс Габи Маршал се появи и позира за снимка с дългогодишния си приятел след първия домашен предсезонен мач на Кларк миналата седмица.

В четвъртък антуражът включваше бившия треньор Лиза Блудър, която обяви пенсионирането си в понеделник , и новия треньор на Hawkeyes, Jan Jensen — дългогодишният помощник на Bluder.

The Fever and Liberty се завръщат в Ню Йорк в събота за реванш.