Брент Бърнс, Дмитрий Орлов помагат на Хърикейн да победят Айлъндърс с 3-2 за 3-0 в серията
AP News | 2024-04-26 | 04:24:34

НЮ ЙОРК (АП) — Защитниците Брент Бърнс и Дмитрий Орлов накараха Каролина да започне бързо и Хърикейнс удържаха за да победи Ню Йорк Айлъндърс с 3-2 в четвъртък вечерта за преднина от 3-0 в серията от първия кръг.

Себастиан Ахо също вкара за Ураганите, а Андрей Свечников направи две асистенции. Фредерик Андерсен спря 29 изстрела. Каролина спечели за осми път в девет мача в UBS Arena, която беше открита за сезон 2021-22.

Брок Нелсън и Пиер Енгвал отбелязаха за Островитяните. Те са на загуба от това да бъдат елиминирани от Каролина в първия кръг за втора поредна година.

Иля Сорокин, който започна след Семьон Варламов в първите две игри, беше изтеглен във втория период след дава три гола при 14 удара. Варламов се появи и спря всичките осем удара, срещу които се изправи.

Мач 4 е в събота в Ню Йорк.

При воденето на Ураганите с 3-2, Андерсен направи хубаво спасяване, падайки назад на удар на Александър Романов около 6 1/2 минути в третия период. Шайбата остана за кратко в боята, преди вратарят да я покрие.

Андерсен направи още едно звездно спасяване, докато седеше на леда, като се пресегна, за да хване удар на Романов при 5:48 преди края.

Айлъндърс изтеглиха Варламов за допълнителен скейтър 1:55 преди края, но не можаха да стигнат до изравнителен гол.

Изоставайки с 2-0 след един период, островитяните постигнаха резултата в началото на втория, когато Енгвал пое пас отпред от Андерс Лий и стреля между краката на Андерсен.

Ахо възстанови преднината от два гола при 7:14, след като получи пас от Свечников и стреля от високо покрай Сорокин за втория си гол от серията. Това сложи край на нощта на Сорокин.

Нелсън върна островитяните в рамките на един в края на средния период. Ударът на Райън Пулок беше отразен от съотборника му Кайл Палмиери отпред и Нелсън влезе и бързо го прокара покрай Андерсен отдясно с 2:21 до края.

Айлъндърс имаха предимство от 15-9 при удари в първия период, но изоставаше с 2-0 след 20 минути. Общият брой удари на Ню Йорк през периода надхвърли общия им брой в целия мач 2, когато успяха да отбележат само 12.

Бърнс изведе ураганите първи в таблото, след като стреля от горната част на десния кръг, който се отклони от стика на защитника на Айлъндърс Майк Райли и покрай Сорокин в 4:46.

Андерсен направи звездно спасяване с ръкавица, достигащо отляво при опит на Ноа Добсън от дясната страна при 9:23 при рикошет от изстрел на Матю Барзал, за да запази преднината.

След това Орлов победи Сорокин от страната на стика от левия кръг малко повече от минута по-късно, за да увеличи преднината на Каролина до 2-0. Това беше вторият пореден гол от защитник, след като нападателите отбелязаха всички голове в първите два мача.

Ураганите бяха без защитника Брет Пеше поради контузия в долната част на тялото, получена при безконтактна последователност по време на втори период от мач 2 в понеделник вечер. Тони ДеАнджело започна вместо него в двойка с Брейди Скджей.