Брейди Ткачук отбелязва единствения гол в дузпите, докато Отава побеждава Тампа Бей с 3-2.
AP News | 2024-04-12 | 04:24:34

ТАМПА, Флорида (AP) — Брейди Ткачук отбеляза гол и асистенция в регулацията и вкара единствения гол в дузпите тъй като Отава Сенаторс победи Тампа Бей Лайтнинг с 3-2 в четвъртък вечерта.

Лидерът по точки в НХЛ Никита Кучеров направи две асистенции за Светкавицата, които му дадоха 98 този сезон, докато той иска да се присъедини към Уейн Грецки (11 пъти ), Марио Лемьо (веднъж) и Боби Ор (веднъж) като единствените играчи със 100 или повече асистенции за сезон. Дясното крило има поредица от осем мача точки и 141 точки този сезон.

Дрейк Батерсън също вкара за Сенаторите, които пропуснаха следсезона седем последователни сезона. Антон Форсберг спря 24 изстрела.

Светкавицата има осигурена първа уайлд кард в Източната конференция и изостава с пет точки от Торонто за третото място в Атлантическата дивизия. Торонто загуби с 6-5 от Ню Джърси в четвъртък вечер.

„Когато погледнете класирането, (ние) не можем да паднем и вероятно няма да се покачим,“ каза треньорът на Lightning Джон Купър. „И така, ние сме някак си на място. Всичко това е свързано с подготовката да подредим нашата игра, нашия отбор и нашето мислене.“

Тампа Бей получи голове от Конър Шиъри и Брейдън Пойнт.

Тампа Бей даде почивка на стартовия вратар Андрей Василевски и Мат Томкинс направиха 25 спасявания в петия му мач за сезона.

Батерсън изравни на 2 в началото на третия.

След Ткачук откри резултата с най-добрия си изравняващ 35-и гол в кариерата, Кучеров асистира за голове на Шиъри и Пойнт, докато Тампа Бей поведе с 2-1 в първия период.

Шийри, който имаше здрава драскотина в шест от предишните седем мача, също имаше асистенция.

Центърът на Отава Тим Щютцле, изравнен с Ткачук за преднината на отбора в точки със 70, пропусна четвъртия си пореден мач с нараняване на горната част на тялото.

Нападателят на Тампа Бей Тайлър Мот напусна по средата на втория, след като отправи удар отстрани на десния си крак и не се върна. Светкавичният защитник Ерик Чернак също напусна във втория, когато отправи удар от десния си крак, но се върна в третия.

Поредицата от шест голове на капитана на Lightning Стивън Стамкос приключи.

Защитителят на Тампа Бей Виктор Хедман получи две минути наказание за кроше и нарушение от 10 играча в края на втория.